4برابرشدن بودجه آموزش و پرورش استثنایی در دولت تدبیر

4 مدرسه ویژه استثنایی ها و مبتلایان به اوتیسم در استان سمنان راه اندازی می شود

4 مدرسه ویژه استثنایی ها و مبتلایان به اوتیسم در استان سمنان راه اندازی می شود

به گزارش مدیریت آموزش ایسنا/سمنان معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور از برنامه ریزی برای راه اندازی سه مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در استان سمنان اطلاع داد و اظهار داشت: این سه فضای آآموزشی در شهرهای سمنان، شاهرود و ایوانكی در حال ساخت هستند.


سیدجواد حسینی در دیدار با استاندار سمنان از تعهد این سازمان برای ساخت چهار مدرسه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه و مبتلایان به اوتیسم در استان سمنان آگاهی داد و اظهار نمود: آموزش و پرورش استثنایی كشور علاوه بر این تعهد راه اندازی این چهار فضای آموزشی در این سفر متعهد شدیم كه یك مجموعه آب درمانی را هم در استان راه اندازی نماییم.
وی با اشاره به اینكه خدمت در آموزش و پرورش استثنایی یك افتخار برای همكاران ماست افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به آموزش و پرورش و خصوصا سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور داشته و این توجه ویژه در لایحه بودجه سالیانه دولت كاملا به چشم می آید.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور با اشاره به اینكه ما باید تلاش نماییم تا آثار كمبود بودجه در آموزش و پروش را در هیات دولت و برای مدیران عالی كشور بدرستی تبیین نماییم افزود: با وجود اینكه دولت به سبب تنگناهای مالی ناشی از تحریم در بودجه سال آینده كشور رشد ۸ درصدی بودجه را لحاظ كرده اما رشد اعتبار آموزش و پرورش را بر اساس ۲۳ درصد برنامه ریزی نموده است كه این خود گویای توجه ویژه مسئولان ارشد كشور به آموزش و پرورش است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش حدودا چهار برابری بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش در سال 92 و در آغاز كار این دولت حدودا برابر با 15 هزار میلیارد تومان بود كه این رقم امروز به بیشتر از 57 هزار میلیارد تومان رسیده است.
حسینی با اشاره به برخی مشكلات این سازمان در بعد نیروی انسانی اضافه كرد: یكی از طرح های آموزش و پرورش برای جبران كمبود معلم و نیروی انسانی، طرح آموزش تماتم وقت ( سی ساعته) بود كه هم اكنون بیشتر از 30 هزار نیرو در چارچوب آن به كار تعلیم و تربیت مشغولند.
وی سهم استان سمنان از اجرای این طرح را 500 نیرو برشمرد و اشاره كرد: این نیروها در سراسر كشور و همچون استان سمنان به صورت تمام وقت به تدریس اشتغال دارند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا همین طور علیرضا آشناگر استاندار سمنان هم در این دیدار با حسینی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور از آموزش و پرورش بعنوان سنگ بنای پیشرفت نام برد و اظهار داشت: آموزش و پرورش از پایه های اصلی توسعه در كشور است و همین رو همه مسئولان وظیفه داریم در امتداد اعتلای بیشتر از پیش آن بكوشیم.
وی با ابراز رضایت از عملكرد آموزش و پرورش استان سمنان از آمادگی استانداری برای همكاری با این دستگاه مهم تربیتی آگاهی داد.1398/09/29
00:12:26
5.0 / 5
4132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین