كاسب كاری با مجوز مدارس غیردولتی

كاسب كاری با مجوز مدارس غیردولتی

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مشكلی كه ما هم اكنون داریم مشكل مدارس مسؤلان نیست بلكه چالش جدی آنجاست كه برخی مجوز خویش را اجاره می دهند و می خواهند كار تجاری كنند اظهار داشت: از حدود ۴۰ تا ۵۰ مدرسه متخلف امسال هیچ كدام مربوط به مسؤلان نبود.


مجتبی زینی وند در گفتگو با ایسنا، درباره نظارت بر مدارس غیردولتی منتسب به مسؤلان و شخصیت های سیاسی اظهار نمود: مشكلی كه ما هم اكنون داریم مشكل مدارس مسئولین نیست بلكه چالش جدی آنجاست كه برخی مجوز خویش را اجاره می دهند و می خواهند كار تجاری بكنند.
وی ادامه داد: از حدود ۴۰ تا ۵۰ مدرسه متخلف امسال هیچ كدام مربوط به مسؤلان نبود.
رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره روند برخورد با متخلفان در روزهای ثبت نام اظهار نمود: روزانه در شورای نظارت مركزی به پرونده هایی رسیدگی می نماییم كه شورای نظارت استان به آن حكم داده است. معمولا در هر جلسه بدون استثنا یكی دو مورد لغو مجوز، توبیخ و لغو مدیر داریم.
زینی وند در پاسخ به اینكه با عنایت به مشكلات اقتصادی و گرانی هایی كه بخصوص در حوزه مسكن و اجاره بها اتفاق افتاده است؛ در خواست بازبینی در شهریه امسال مدارس از جانب موسسان داشته اید؟ اظهار داشت: مدارس به هیچ عنوان حق افزایش شهریه ندارند، چونكه توان مردم بیشتر از این نیست.
وی افزود: برای همین شهریه ای كه حالا در چارچوب الگو اعلام شده است هم ۹۵ درصد اولیاء با سختی هایی مواجه اند. پنج درصد مدارس خاص هستند كه چندان برای اولیاء مهم نیست شهریه ۲ میلیونی چهار میلیون بشود و تعداشان محدود است. همین مدارس هم تخلف می كنند كه ما با آنها برخورد می نماییم اما مابقی نه تقاضای افزایش شهریه داشتند و نه ما اجازه افزایش شهریه دادیم. ضمن آنكه بخش زیادی از شهریه ها تبدیل به قسط شده چونكه اولیاء توان پرداخت شهریه را به صورت یكجا ندارند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش هم در دومین نشست خبری اش كه نهم آذرماه برگزار گردید درباره اداره شدن مدارس گران غیردولتی كه منتسب به رجال سیاسی و شخصیت های مطرح و شناخته شده هستند اظهار داشته بود: نحوه تاسیس مدارس غیردولتی در قانون آمده و هركسی مجوز بگیرد، می تواند مدرسه دایر كند، می خواهد مسئول باش، می خواهد نباشد. با قانون تعارض منافع مبحث را كنترل می نماییم. بهرحال این كار غیرقانونی نیست. قانون حمایت می كند ما هم حمایت می نماییم اما موسسی تخلف كند برخورد می نماییم. حدود شهریه ها مشخص است. مدارس گوناگونی در شورای نظارت بررسی می شوند و مسلط بر مبحث هستیم.
منبع:

1398/09/28
14:51:56
5.0 / 5
4399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین