كتاب های دانش آموزان خوزستانی را آب برد

كتاب های دانش آموزان خوزستانی را آب برد

به گزارش مدیریت آموزش ورود آب به خانه های مردم خوزستان بعد از باران شدید روز دوشنبه، مشكلات بی شماری را ایجاد كرد كه یكی از آنها از بین رفتن كتاب های دانش آموزان بود.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، باران روز دوشنبه در خوزستان سبب مشكلات بی شماری برای مردم شهرهای مختلف خوزستان به خصوص اهواز، كارون، آبادان و خرمشهر شده است. یكی از جدی ترین مشكلات در این حوزه ورود مخلوطی از آب باران و فاضلاب به درون خانه های مردم بود.
ورود آب به خانه ها علاوه بر اینكه سبب از بین رفتن لوازم زندگی مردم و تخریب خانه ها شد، سبب از بین رفتن كتاب ها و دفترهای درسی دانش آموزان شده چون كه به صورت ناگهانی آب وارد خانه ها شده و مردم نتوانسته اند همه لوازم زندگی خود همچون كتاب های درسی را به مكانی امن منتقل كنند.
متاسفانه اغلب مردمی كه خانه هایشان میزبان مخلوطی از آب و فاضلاب بوده است، از مردم فقیر این شهرها هستند و اغلب مناطق فقیر نشین خوزستان گرفتار این نوع آبگرفتگی شده اند بنابراین برای این مردم تهیه كتاب، دفتر و نوشت افزار درسی دشوار می باشد و شاید بعضی از آنها از تامین منابع مالی آن عاجر باشند.
از سوی دیگر تامین كتب درسی در این زمان از سال حتی در صورت داشتن توان مالی، برای خانواده ها دشوار می باشد و اغلب كتاب ها در بازار وجود ندارند بنابراین انتظار می رود اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان با شناسایی دانش آموزانی كه كتاب های آنها در باران از بین رفته است، به سرعت نسبت به تامین كتاب های جدید برای آنها اقدام نماید تا مباد علاوه بر مشكلاتی كه مردم در آبگرفتگی برای آنها بوجود آمده است، فرزندان آنها هم با مشكلات درسی مواجه شوند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، سامانه بارشی قوی كه از روز دوشنبه وارد استان خوزستان شد، همان گونه كه پیشبینی می شد، سبب بارندگی فراوانی شد ولی شهرهای مختلف استان خوزستان را به استخر تبدیل كرد.
شهرهای مختلف خوزستان به خصوص شهرهای آبادان و خرمشهر و اهواز كه بیشترین حجم بارندگی را در روز گذشته تجربه كرده بودند، شاهد آب گرفتگی های گسترده ای بودند كه سبب شد عبور و مرور در این شهرها با مشكل مواجه شود چون كه اغلب خودرو ها در آب گرفتار شده بودند.
همچنین در اغلب مناطق فقیرنشین این شهرها، آب وارد خانه های مردم هم شد و سبب از بین رفتن بعضی از وسایل زندگی آنها شد. شدت این امر در منطقه كوت عبدالله كه مدتی قبل هم فاضلاب و آب ناشی از باران برای چند روز در خیابان های مردم باقی مانده بود، بیشتر بود و گزارش ها از آن حكایت می كند كه آب همچنان در خانه های مردم باقی مانده است.

1398/09/27
14:54:43
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین