معاون وزارت آموزش و پرورش:

60 هزار نیرو در حوزه پرورشی آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند

60 هزار نیرو در حوزه پرورشی آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند

به گزارش مدیریت آموزش معاون برنامه ریزی امور تربیتی اداره كل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نزدیك به ۶۰ هزار نیرو در حوزه پرورشی مشغول به فعالیت هستند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، اكبر سرداری ظهر دوشنبه در همایش دو روزه علمی و آموزشی كشوری دست اندركاران حوزه بهداشت روان و جلوگیری از صدمه های اجتماعی در بوشهر تصریح كرد: در بحث نیروی انسانی عملكردمان باید بر مبنای احیایی معاونت پرورشی باشد.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون نزدیك به ۶۰ هزار نیرو شامل مربی، معاون، مشاور، كانون ها، دارالقرآن ها، گروه های آموزشی، دبیران درس تفكر مشغول به فعالیت در حوزه پرورشی هستند.
معاون برنامه ریزی امور تربیتی اداره كل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش افزود: ما برای رفع كمبودها شیوه نامه ترمیم نیروی انسانی را به همه استان ها ابلاغ كرده ایم و همینطور از ظرفیت شورایعالی آموزش و پرورش هم بهره برده ایم.
وی بابیان اینكه برای رفع كمبود نیروی انسانی در حوزه پرورشی برخی از نیروهای رسمی را در چارچوب حق التدریس به كار گرفتیم اظهار داشت: امسال ۱۷۲ هزار ساعت حق التدریس جذب كرده ایم تا بخشی از كمبود نیروی انسانی در بخش امور تربیتی جبران شود.
سرداری بابیان اینكه در جهت برون سپاری برنامه ها ۸ دبیرخانه در سطح استان ها فعال كرده ایم اضافه كرد: جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفكر و سبك زندگی به میزبانی استان یزد، جشنواره تجارب برتر تربیتی به میزبانی استان اردبیل كه امسال اختتامیه این دو جشنواره را خواهیم داشت.
معاون برنامه ریزی امور تربیتی اداره كل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: گروه های آموزشی درس تفكر و سبك زندگی یكی دیگر از دبیرخانه های ما است كه به میزبانی شهر تهران بوده و گروه های فعالیتهای پرورشی هم به میزبانی استان اصفهان است.
سرداری افزود: این دبیرخانه ها هم اكنون فعال می باشند و بعنوان راهبر برنامه ها و فعالیتهای ستاد به استان ها دارند نقش آفرینی می كنند.
معاون برنامه ریزی امور تربیتی اداره كل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش تصریح كرد: بحث ارتقا و توانمندسازی منابع انسانی حوزه پرورشی یكی دیگر از وظایف این اداره كل است كه پارسال ۲۸ میلیون ساعت دوره آموزشی برای پرسنل حوزه پرورشی برگزار گردید.

1398/09/21
15:36:18
5.0 / 5
4524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین