در گفت وگو با مدیریت آموزش اعلام شد

آخرین وضعیت بودجه سال ۹۹ آموزش و پرورش

آخرین وضعیت بودجه سال ۹۹ آموزش و پرورش

به گزارش مدیریت آموزش معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طی مراحل تدوین كلیات لایحه بودجه ۹۹ اظهار داشت: هنوز كلیات اعتبارات بودجه نهایی نشده؛ تلاش می نماییم تا سهم آموزش و پرورش در بودجه یك سهم واقعی و مبتنی بر نیازهای این وزارتخانه باشد.


علی الهیار تركمن در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره مصوبات و خروجی های جلسه اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه با سازمان نوسازی مدارس و معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: این جلسه به منظور عرضه اطلاعات مورد نظر برای تنظیم بودجه سال ۹۹ برگزار گردید.
وی ادامه داد: در این نشست نیازها و تكالیف قانونی كه داریم و باید در بودجه به آن توجه گردد را بیان كردیم. طرح مبحث شده و رایزنی های ما با معاونت علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه به صورت مستمر و روزانه ادامه دارد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تلاش می نماییم تا سهم آموزش و پرورش در بودجه یك سهم واقعی و مبتنی بر نیازهای این وزارتخانه باشد اظهار داشت: هنوز كلیات اعتبارات بودجه نهایی نشده و با عنایت به متغیرهای كلان اقتصاد در حال تغییر است. رشد معمول بودجه وزارتخانه برای سال آینده به درد ما نمی خورد و باید رشد، مبتنی بر نیاز باشد. ما ردیف های اصلی كه باید رشد مبتنی بر نیاز بگیرند را با همه مستندات و توجیهات عرضه كرده ایم.
وی همینطور درباره توزیع شیر در مدارس اظهار داشت كه یك اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای شیر در بودجه دیده شده كه ۱۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ گردیده است. اولویت گذاری هایی برای تامین شیر انجام و هشت استان كه از حیث شاخصهای تغذیه ای در وضعیت نامناسب تری قرار داشتند مشمول طرح قرار گرفته اند و تا ۲۵ نوبت شیر در این مناطق توزیع خواهد شد.
الهیار اضافه كرد: به شرط تخصیص اعتبار ابلاغی، از نیمه آذرماه توزیع شیر در بین دانش آموزان این هشت استان صورت خواهد گرفت.1398/09/05
20:30:40
5.0 / 5
4351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین