شرایط رتبه های ۵ گانه در رتبه بندی معلمان

شرایط رتبه های ۵ گانه در رتبه بندی معلمان

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مشمولان طرح رتبه بندی باید حداقل دو سال سابقه كار داشته باشند اظهار داشت: معلمان در رتبه های پنج گانه قرار می گیرند. رتبه یك، معلمان پس از دو سال خدمت، رتبه دو پس از شش سال خدمت، رتبه سه پس از 12 سال خدمت، رتبه چهار پس از 18 سال خدمت و رتبه پنح پس از 24 سال خدمت را در برمی گیرد. بر این اساس كسانی كه در رتبه یك قرار می گیرند بین 200 تا 300 هزار تومان افزایش دریافتی خواهد داشت. متوسط دریافتی هم حدود 420 هزار تومان است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی جزئیاتی از طرح رتبه بندی معلمان كه روز گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید اعلام و اظهار نمود: بر طبق این مصوبه، آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان پیش دبستانی، مراقبان سلامت، معاون و مدیران مدارس و مشاوران آموزشی كه حدود ۷۲۰ هزار نفر می شوند مشمول طرح رتبه بندی هستند.
وی ادامه داد: معلمان با كسب رتبه های مختلف انگیزه افزایش دانش و صلاحیت خودرا پیدا می كنند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مشمولان باید حداقل دو سال سابقه كار داشته باشند اظهار داشت: معلمان در رتبه های پنج گانه قرار می گیرند. رتبه یك، معلمان پس از دو سال خدمت، رتبه دو پس از شش سال خدمت، رتبه سه پس از ۱۲ سال خدمت، رتبه چهار پس از ۱۸ سال خدمت و رتبه پنح پس از ۲۴ سال خدمت را در برمی گیرد. بر این اساس كسانی كه در رتبه یك قرار می گیرند بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش دریافتی خواهد داشت. متوسط دریافتی نیز حدود ۴۲۰ هزار تومان است.
حاجی میرزایی افزود: آن دسته از معلمانی كه بیشتر از ۲۴ سال سابقه خدمت داشته و استمرار خدمت می دهند از امتیاز ویژه ای معادل افزایش سه تا پنج درصدی میانگین مبلغ رتبه بندی برخوردار خواهند شد. معلمان ابتدایی نیز چون پنج روز تمام وقت خدمت می كنند ۱۰ درصد بیشتر از سایر معلمان افزایش حقوق در رتبه بندی خواهند داشت.
وی با اشاره به اینكه در قانون بودجه ۱۳۹۸، ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای طرح پیش بینی شد كه از طرف سازمان برنامه و بودجه ابلاغ گردیده است افزود: به محض تعیین افراد در رتبه ها، عملیات اجرایی برای پرداخت ها، آغاز خواهد شد و اعتبارات بین استان ها توزیع خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در برنامه «پیگیری» شبكه خبر، در پاسخ به اینكه این مبالغ كی به دست معلمان می رسد ؟ اظهار داشت: زمان اعمال این افزایش ها از اول مهر ۹۸ است. اما تعیین رتبه معلمان در هیئت های ممیزه ممكنست چند هفته ای طول بكشد. هر زمانی كه رتبه ها مشخص شد پرداخت ها را از اول مهر اعمال و معوقه ها را هم می پردازیم.1398/09/05
14:49:02
5.0 / 5
4605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین