خدمات ویژه اورژانسی برای رفتارهای پرخطر دانش آموزی

آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال

آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال

مدیریت آموزش: وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر از شروع سال تحصیلی جاری، طرح یاریگران زندگی را در چارچوب تفاهمنامه مشتركی كلید زده اند؛ بالغ بر 500 میلیارد ریال بودجه برای این طرح درنظر گرفته شده و 10 درصد از كل مدارس دوره متوسطه اول مجری آن خواهند بود.


مسعود شكوهی در گفت و گو با ایسنا، مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی آموزش و پرورش جزئیات اجرای طرح یاریگران زندگی و روند همكاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشریح و اظهار نمود: طرح یاریگران زندگی با هدف استفاده از ظرفیت تمامی تشكل های دانش آموزی جهت پیش گیری از رفتارهای پرخطر و لطمه های اجتماعی خصوصاً اعتیاد از مهرماه به تمامی استان ها جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
وی ادامه داد: برای تسریع در پاسخ دهی سریع و بموقع به مراجعین اورژانسی در حوزه رفتارهای پرخطر در تمامی هسته ها و مراكز مشاوره خدمات ویژه ارائه می شود.
مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی آموزش و پرورش به اهداف این طرح اشاره و اظهار نمود: كانون یاریگران زندگی، قسمتی از كلان برنامه «یاریگران زندگی» است. در اجرای برنامه های فرهنگی پیش گیری از لطمه های اجتماعی، خصوصاً «جشنواره نوجوان سالم» و «هفته مبارزه با اعتیاد و لطمه های اجتماعی»، یك بخش ویژه برای مشاركت «كانون یاریگران زندگی»، شامل ابتكارات و دستاوردهای این كانون ها، اختصاص داده می شود.
شكوهی افزود: در این طرح، مشاركت اجتماعی دانش آموزان، بعنوان قطب بخش «جامعه محور»، طرح «همیار مشاور» بعنوان قطب بخش رصد و مداخله طرح و طرح های «آموزش و توانمندسازی» در تفاهمنامه همكاری با ستاد مبارزه با موادمخدر بعنوان قطب آموزش و توانمندسازی اعضای كانون یاریگران زندگی، در مدارس مجری طرح اجرا می شود.
ایشان سپس با اشاره به اینكه هسته های مشاوره بعنوان تخصصی ترین ظرفیت آموزش و پرورش با داشتن بیشتر از ۱۲۰۰ عضو متخصص در حوزه های مختلف روانشناختی ارائه خدمات می كنند اظهار داشت: به همین دلیل و در امتداد اجرای مطلوب طرح تحولی نماد، نسبت به تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری ۷۵۰ هسته و مركز منطقه ای اقدام و پایش انجام شده كه در آموزش و پرورش از نوع غربالگری جهت نیازهای آموزشی دانش آموزان است و جنبه راهنمایی و پیشگیرانه دارد، همین طور متناسب با نیاز مخاطبان برنامه های آموزشی و مداخله ای موثر ارائه می شود.
منبع:

1398/08/03
14:27:05
5.0 / 5
4623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین