سلیمی بیان كرد

مخالف آموزش ضعیف زبان انگلیسی هستیم، وجود مافیای پولساز در آموزشگاه های زبان

مخالف آموزش ضعیف زبان انگلیسی هستیم، وجود مافیای پولساز در آموزشگاه های زبان

به گزارش مدیریت آموزش یك عضو هیات رییسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این كه «مافیایی در آموزش زبان انگلیسی شكل گرفته است»، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مخالف تدریس زبان انگلیسی نیست، ما مخالف آموزش ضعیف زبان انگلیسی هستیم و می خواهیم انحصار شكسته شود.


حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به انتشار اخباری در خصوص تهیه طرحی در مجلس شورای اسلامی برای حذف تدریس زبان انگلیسی در مدارس، اظهار داشت: این دروغ است. ما به هیچ عنوان مخالف تدریس زبان انگلیسی نیستیم در این طرح(رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی كشور) گفته ایم كه نباید انحصاری در تدریس زبان خارجی باشد یعنی اگر كسی علاقه ای داشت كه زبان خارجی غیر از انگلیسی را آموزش ببیند نباید مانعی برای او وجود داشته باشد. چرا در چند سال اخیر تنها تدریس زبان انگلیسی در كشور محدود و منحصر شده است آن هم با وضعیتی كه نوع تدریس به شدت ضعیف است. ضعف در تدریس هم به انحصار برمی گردد. اگر شرایط رقابتی بود به این وضعیت گرفتار نمی شد، پس ما در این طرح گفته ایم كه تنها تدریس زبان انگلیسی در مدارس وجود نداشته باشد و آموزش سایر زبان ها هم داشته باشیم.
این عضو هیات رئیسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی باردیگر اصرار كرد كه در این طرح به دنبال برداشتن انحصار در انتخاب زبان خارجی هستیم تا هم ضمن آموزش زبان دیگری غیر از انگلیسی شاهد تقویت آن در مدارس هم باشیم بتازگی وزیری به ارمنستان رفت كه نتوانست به خوبی به زبان انگلیسی صحبت كند این یعنی اشكال در نحوه آموزش وجود دارد كه باید آنرا رفع كرد.
سلیمی افزود: سوژه دیگر وجود مافیا در آموزش زبان انگلیسی است یعنی عده ای در آموزش و پرورش و بیرون از آن مافیایی را درست كرده اند كه اگر كسی بخواهد آموزشگاهی برای تدریس زبان خارجی تاسیس كند باید تنها از آموزش و پرورش مجوز بگیرد سوال این است كه چرا این انحصار فقط به آموزش و پرورش داده شده و امكان مجوز از سایر نهادها و سازمان ها وجود ندارد؟. یك عده ای هستند كه می خواهند همه چیز را دست بگیرند این وسط پول های عجیب و غریبی رد و بدل شده و عده ای خاص پول های زیادی را به جیب می زنند.
وی افزود: عده ای هستند كه آموزشگاه های زبان دست اینهاست و مجوز را به افراد خاص می دهند ما می خواهیم این انحصار شكسته شود. هم اكنون هزینه تدریس زبان خارجی در كشور ما در مقایسه با سایر كشورها بسیار زیاد است، چرا باید شهریه آموزشگاه ها اینقدر زیاد باشد و آموزش زبان برای علاقه مندان گران تمام شود. ما از رسانه ها می خواهیم كمك كنند تا انحصار شكسته شود نتیجه آن به نفع مردم خواهد بود.
بگفته این عضو هیات رئیسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مافیایی در كشور وجود دارد كه آموزش زبان انگلیسی را به صنعتی پولساز برای خود تبدیل نموده اند. ما در این طرح می خواهیم این انحصار را شكسته تا اگر كسی خواست مبادرت به تاسیس آموزشگاه زبان كند تنها مجبور به گرفتن مجوز از آموزش و پرورش نباشد. برای این كار می خواهیم سازوكاری تعیین نماییم تا انحصار شكسته شود نه این كه آموزش زبان انگلیسی حذف شود. اینهایی كه منافعی دارند با استفاده از امپراتوری و تبلیغ این طرح را به گونه دیگری منعكس كرده و بر خط خبری حذف زبان انگلیسی رفته اند چون منافع شان به خطر افتاده است من باردیگر تاكید می كنم كه ما دنبال حذف زبان انگلیسی نیستیم بلكه می خواهیم انحصار شكسته شود.
منبع:

1398/07/28
17:07:24
5.0 / 5
4838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین