چالش های آموزش زبان خارجی در مدارس

چالش های آموزش زبان خارجی در مدارس

به گزارش مدیریت آموزش به عقیده دبیر كمیسیون برنامه درسی و تربیتی شورایعالی آموزش و پرورش، كمبود نیروی انسانی متخصص، انگیزه دانش آموز برای یادگیری، زمان نه چندان زیاد آموزش و فراهم نبودن فضا و تجهیزات همچون مشكلاتی است كه در زمینه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، عفت بلوسی با اشاره به اینكه در حوزه محتوایی با عنایت به نظرات كارشناسی، چالش ها و صدمه های كمتری وجود دارد، خاطرنشان كرد: بیشترین چالش ها در زبان آموزشی در حوزه اجرا است.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دكتر عفت بلوسی در آغاز با اشاره به اینكه آموزش زبان خارجی یكی از پنج عنوان زبان خارجی است كه در آموزش و پرورش مجاز به آموزش است، اظهار داشت: آموزش این زبان از پایه هفتم در دوره متوسطه اول آغاز می شود و تا زمانی كه دانش آموز از نظام آموزشی بیرون برود، برای شش سال آموزش وجود دارد كه این آموزش در هفته بین دو تا سه ساعت عرضه می شود.
وی افزود: طبق برنامه درسی ملی، برنامه های زبان آموزی آموزش و پرورش تغییراتی داشته است و كتاب ها در دوره گذار استقرار نظام جدید آموزش متوسطه گرفتار تحول شده اند. با وجود تحولات خوبی كه در حوزه محتوایی صورت گرفته اما احتیاج به توجه بیشتری است.
دبیر كمیسیون برنامه درسی و تربیتی شورایعالی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در حوزه محتوایی با عنایت به نظرات كارشناسی، چالش ها و آسیبهای كمتری وجود دارد، خاطرنشان كرد: بیشترین چالشها در زبان آموزشی در حوزه اجراست.
وی ادامه داد: كمبود نیروی انسانی متخصص، انگیزه دانش آموز برای یادگیری، زمان نه چندان زیاد آموزش و فراهم نبودن فضا و تجهیزات همچون مشكلاتی است كه در زمینه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.
بلوسی خاطرنشان كرد: اساتید و معلمان اگر نقدی به محتوای آموزشی دارند و یا اصلاحی لازم است آنرا بیان كنند چونكه سیستم از منظر پذیرش پیشنهادات و انتقادات آمادگی كامل دارد و جلسات گفتگو در سطح عمومی و تخصصی می تواند خیلی كمك كننده باشد.1398/07/26
18:46:52
5.0 / 5
4874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین