كاهش یك درصدی ثبت نام تجربی ها، نهایی شدن اطلس شغلی دانش آموزان

كاهش یك درصدی ثبت نام تجربی ها، نهایی شدن اطلس شغلی دانش آموزان

مدیریت آموزش: مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی ضمن اعلام بازتولید و نهایی شدن اطلس شغلی دانش آموزان در امتداد هدایت تحصیلی، از كاهش یك درصدی ثبت نام در رشته علوم تجربی آگاهی داد.


مسعود شكوهی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به اتمام پروسه هدایت تحصیلی، روند توزیع متوازن میان شاخه ها و رشته های تحصیلی چگونه پیش رفت و آیا شاهد كاهش ورود به رشته تجربی بودیم؟ اظهار نمود: نسبت به سال تحصیلی گذشته یك درصد كاهش ثبت نام در رشته علوم تجربی داشتیم.
وی ادامه داد: در شاخه فنی وحرفه ای و كاردانش نیز حدودا مشابه سال قبل ثبت نام انجام شد.
مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی با اشاره به روند تهیه اطلس شغلی در امتداد هدایت تحصیلی دانش آموزان اظهار داشت: تمامی استانها مبادرت به باز تولید اطلس شغلی كرده اند كه در حال نهایی شدن است.
شكوهی افزود: درباره استقرار نظام استعدادیابی نیز فعالیت علمی و اجرایی مستمر در حال انجام می باشد و سال آینده طرح اجرایی آن آماده می شود اظهار داشت: نظام استعدادیابی برای تمامی گروه های هدف بوده و طرح شهاب را نیز در برمی گیرد.
وی درباره روند انجام غربالگری سلامت روان امسال نیز اظهار داشت: غربالگری سلامت روان برای كلیه دانش آموزان دوره متوسطه اول همانند سال های گذشته انجام می شود.
بگفته مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی، چند نوع غربالگری داریم. غربالگری پایه توسط معلمان انجام و آنها مشاهدات خودرا در سامانه همگان ثبت می كنند. در مراحل بعدی در صورت نیاز مداخلات تخصصی از سطح مشاور مدرسه تا هسته های مشاوره در سطوح استانی و واحدهای مددكاری در بیرون آموزش و پرورش صورت می گیرد. بعنوان مثال امكان دارد دانش آموزی نیازمند دریافت خدمات مددكاری باشد كه به بهزیستی ارجاع می شود.
وی ادامه داد: البته دانش آموز به حال خود رها نمی گردد و وضعیت سلامت روانی اجتماعی وی را رصد می نماییم. این غربالگری نشانگان محور است. یك سری نشانه ها از قبیل اضطراب، خشم و مانند آنرا به معلمان معرفی می نماییم تا اگر آنها را در دانش آموزی مشاهده كرد اقدامات اولیه را انجام و در صورت نیاز به مشاور ارجاع دهد.
منبع:

1398/07/19
19:23:05
5.0 / 5
4265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین