بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت

پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت

مدیریت آموزش پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
معاون اجتماعی ناجا:
پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس درحال پیگیریست/ پلیس رقم و مبلغ سرقتی را اعلام نكرده است
معاون اجتماعی ناجا اعلام نمود كه پرونده مربوط به سرقت از خانه یك نماینده مجلس از جانب پلیس آگاهی در حال پیگیری است.
سردار احمد نوریان امروز در یك نشست خبری در اینباره، اظهاركرد: در این پرونده هم همچون دیگر پرونده ها ماموران پلیس در محل حاضر شده و اظهارات افراد خانه را صورتجلسه كرده اند. همینطور هیچ نوع رقم و مبلغی از جانب پلیس در این زمینه اعلام نشده است و ما برپایه اصل محرمانگی اطلاعات اینچنینی را بیان نمی نماییم.
شریعتمداری: دولت امكان خدمت دهی به جمعیت رو به رشد سالمندان را ندارد
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمارهای كشوری در مورد افزایش جمعیت سالمندان در كشور اظهار داشت: دولت امكان خدمات دهی به این جمعیت عظیم را بدون مشاركت مردم نخواهد داشت. در كشور ما روند سالمندی پرسرعت تر از روند افزایش جمعیت است و در سنین بالای ۳۰ سال در سال ۱۴۳۰ به یك چهارم جمعیت می رسند، ازاین رو با گرفتاری های پیچیده ای در این زمینه مواجه خواهیم شد و نیازمند برنامه ریزی مناسب بهداشتی درمانی و اجتماعی در این زمینه هستیم.
محمد شریعتمداری با اشاره به اینكه مدیریت شورایعالی سالمندی بر عهده سازمان بهزیستی است ابراز كرد: بهتر است این سازمان ظرفیت هایی را در نظر بگیرد تا سالمندان خودشان بگویند چه نیازهایی دارند و با عنایت به محدودیت های كشور برای خودشان برنامه ریزی داشته باشند و احساس نكنند دولت برای آینده آنها تصمیم می گیرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام كرد
شناسایی ۶۰ هزار دانش آموز دیرآموز/ واریز سرانه به مدارس استثنایی
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینكه طبق آخرین آمار حدود ۶۰ هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شده اند اظهار داشت: حدودا با آمادگی كامل وارد سال تحصیلی شدیم همچون اینكه از آغاز سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز كردیم.
مجید قدمی اظهار نمود: طرح خدمات حمایتی امسال هم باوجود شرایط سخت دولت همانند سال های گذشته اجرا می شود و نزدیك به سه میلیارد تومان اعتبار برای آن درنظر گرفته ایم. خدمات حمایتی همچون طرح های بسیار موفق و عدالت محورانه است و تا كنون هزینه خدمات حمایتی ۱۷ هزار پرونده دانش آموزان را پرداخت كرده ایم كه شامل خدمات مجانی كلینیكی و پاراكلینیكی، دارو، پزشك، توانبخشی و... می شود.
تكمیل ثبت نام بیشتر از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت كارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت احوال از تكمیل ثبت نام بیشتر از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت كارت ملی هوشمند اطلاع داد.
سیف الله ابوترابی اظهار داشت: چاپخانه دولتی كه متولی تولید بدنه كارت ملی هوشمند است، وعده داده كه تا آخر سال ۹میلیون بدنه كارت دیگر تحویل ثبت احوال دهد. اگر این وعده محقق شود تا آخر سال كارت تمامی افرادی كه ثبت نام كرده اند صادر خواهد شد.
وزیر بهداشت مطرح كرد
جمعیت ۸.۳ درصد سالمندان ایرانی / لزوم ایجاد خانه های محله ای ویژه سالمندان
وزیر بهداشت ضمن اشاره به روند پیر شدن جمعیت كشور، بر ضرورت ایجاد نشاط اجتماعی در سالمندان و همینطور ایجاد خانه های محله ای ویژه این قشر از جامعه تصریح كرد.
دكتر سعید نمكی در مورد داروهایی كه سالمندان مصرف می كنند هم اظهار داشت: تابحال مشكلی برای تامین دارو نداشته ایم، اما یكی از گلایه های این قشر هزینه هایی است كه تامین دارو برایشان دارد. سالمندان بیشتر مبادرت به مصرف مكمل های خوراكی می كنند كه قیمت بالاتری نسبت به سایر داروها دارند. باید یكی از اهداف ما اصلاح سبك زندگی و تشویق به ورزش و تحرك باشد تا نیاز كمتری به مكمل در این گروه سنی حس گردد، اما در صورت احتیاج به مصرف مكمل ها، سفارش می نماییم از مكمل های ایرانی استفاده كنند.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا اعلام داد
نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت/ افزایش ساعات كار«پلیس+۱۰» برای اربعین
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از افزایش ساعات كار دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ و پلیس مهاجرت در روزهای اربعین خبرداد.
سرهنگ محمدرضا طبایی درباره ساعت كار دفاتر پلیس مهاجرت و گذرنامه اظهار داشت: در این ایام دفاتر پلیس مهاجرت و گذرنامه موظفند تا زمان رجوع متقاضیان در محل حاضر بوده و مبادرت به عرضه خدمات كنند. دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ هم تا ساعت ۲۰ فعال بوده و موظفند كه كار مردم در حوزه گذرنامه را انجام دهند.
گزارش ایسنا به مناسبت روز جهانی «سالمند»؛
۸۶ درصد زنان سرپرست خانوار سالمندند/افزایش ۲.۵ برابری جمعیت «سالمندان» تا ۱۴۳۰
در حالیكه حدود هفت میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند در كشور زندگی می كند، یك جمعیت شناس در سال ۹۵ پیشبینی كرده است كه تا ۳۵ سال آینده، جمعیت سالمندان حدود ۲.۵ برابر خواهد شد و سهم سالمندان ایران تا سال ۱۴۳۰ حدود ۲۴ درصد می شود. این پیشبینی ها در حالی مطرح می شود كه میانگین امید زندگی در ایران حدود ۷۴ سال و امید زندگی توام با سلامت كمتر از ۵۰ سال است.
شهلا كاظمی پور ضمن بررسی وضعیت سالمندان در سطح بین المللی و ملی بیان كرد: بیشتر از هفت میلیارد نفر در دنیا زندگی می كنند كه برپایه آخرین آمارهای سازمان ملل حدود ۱۲ درصد از جمعیت بیشتر از ۶۰ سال سن دارند؛ یعنی حدود ۹۰۰ میلیون نفر (۱۲ درصد) از جمعیت جهان «سالمند» هستند كه حدود ۴۴ درصد از آنها مرد و ۵۶ درصد زن هستند؛ به عبارت دیگر سهم زنان در جمعیت سالمندان بیشتر از مردان است.
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:
سلامت شهروندان جای مسامحه و رودربایستی نیست
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به هشدارها و سفارش های بهداشتی به زایران اربعین حسینی، اظهار داشت: این هشدارها هر ساله پیش از این كمپین عظیم از جانب واحدهای بهداشتی زیر مجموعه وزارت بهداشت خطاب به عزیزانی كه در این تجمع بزرگ شركت می كنند صادر شده و چیز جدیدی نیست.
دكتر كیانوش جهانپور اظهار داشت: سفارش اكید ما به شهروندان ایرانی رعایت سفارش های بهداشتی، مراقبت از بهداشت فردی، استفاده از ماسك های مناسب بخصوص در زمان حضور در محل های شلوغ یا زمان گرد و غبار، شستشوی مداوم دست ها بخصوص پیش از صرف غذا، عدم همراه داشتن غذاهای فاسد شدنی، استفاده از آب بسته بندی، پرهیز از نوشیدن مایعات در لیوان های غیر شخصی یا غیریكبار مصرف، حتی المقدور پرهیز از مصافحه و روبوسی و رفتن به مراكز بهداشتی درمانی هنگام مشاهده علائم اولیه مشكوك به بیماری های گوارشی، تنفسی و... هست.
شهردار تهران: پروژه ای كه برای سالمندان مناسب سازی نشود، افتتاح نمی شود
شهردار تهران اظهار داشت: هم اكنون به هیچ عنوان پروژه ای را كه برای سالمندان مناسب سازی نشده باشد را در تهران افتتاح نخواهیم كرد.
پیروز حناچی در مورد مناسب سازی ایستگاه های مترو برای سالمندان توضیح داد: آسانسور و پله برقی جزو الزامات ایستگاه های مترو است و تلاش می نماییم این تجهیزات در همه ایستگاه های مترو وجود داشته باشد؛ هر چند در شرایط فعلی تحریم امكان دارد در تهیه این تجهیزات مشكلی وجود داشته باشد.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
۸۶ درصد زنان سرپرست خانوار سالمندند/افزایش ۲.۵ برابری جمعیت «سالمندان» تا ۱۴۳۰
«پراید»، ۷۰ درصد خودرو های سرقتی كشور
تكمیل ثبت نام بیشتر از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت كارت ملی هوشمند
۱۵ بیماری شایع سالمندی/ ضرورت توسعه تربیت متخصصان طب سالمندی
شریعتمداری: دولت بدون مشاركت مردم امكان خدمت دهی به سالمندان را ندارد1398/07/10
22:57:48
5.0 / 5
4226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین