خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه اش

خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه اش

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش به بیان خاطره ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و اظهار داشت: برای هر دانش آموز و هر خانواده ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینكه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می شود. روز اول مدرسه گریه نمی كردم، هرچند ناشناخته ها سبب تشویش هایی می شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت سبب كاهش این تشویش ها می شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم شروع سال تحصیلی غنچه ها و شكوفه ها كه در دبستان پسرانه تشیع آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران برگزار گردید با اشاره به اینكه خوشبختانه امسال بیشتر از ۲ درصد رشد ثبت نام در جمعیت دانش آموزی دوره ابتدایی را شاهد می باشیم اظهار داشت: بیشتر از هشت میلیون دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام كردند.
وی ادامه داد: معتقدیم اصلی ترین و تاثیرگذارترین دوره آموزشی ما دوره ابتدایی است، چونكه شخصیت دانش آموزان در این دوره شكل می گیرد. تلاش داریم امكان تحصیل در این دوره آموزشی را برای تمام كودكان لازم التعلیم فراهم نماییم تا همه افرادی كه در ایران زندگی می كنند از فرصت آموزش برخوردار باشند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه توزیع دانش آموزان در مدارس توزیع نرمالی نیست اظهار داشت: حالا حدود ۵۰۰۰ مدرسه زیر پنج دانش آموز و ۱۴ هزار مدرسه زیر ۱۰ دانش آموز داریم. توزیع مدارس متناسب با جمعیت نیست و باید تلاش نماییم در توسعه فرصت های آموزشی، به این مهم توجه گردد.
حاجی میرزایی به بیان خاطره ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و اظهار داشت: برای هر دانش آموز و هر خانواده ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینكه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می شود. روز اول مدرسه گریه نمی كردم، هرچند ناشناخته ها سبب تشویش هایی می شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت سبب كاهش این تشویش ها می شد. با افراد جدید آشنا شدن و سرعت انطباق با محیط به كیفیت و مهارت معلم بستگی دارد.
وی در پاسخ به اینكه فكر می كردید وزیر شوید؟ اظهار داشت: خیر فكر نمی كردم وزیر شوم.
حاجی میرزایی سفارش ای هم برای دانش آموزان داشت و اظهار داشت: فرزندان من كه امروز را در مدرسه می گذرانند بدانند این دوره، دوره مهمی در زندگی آنان است. بیشترین قدرت یادگیری در این دوره است. دانش آموزان باید با شوق و نشاط در كلاس حاضر شوند و این فرصت را غنیمت بشمارند چونكه این روزها روزهای بیادماندنی خواهد بود.
وی ادامه داد: مبحث مهارت اهمیت فوق العاده ای بیشتر از دانش پیدا كرده است. باید به افراد مهارت های پایه آموزش داده شود و بهترین دوره برای این انتقال، دوره ابتدایی است.1398/06/31
21:06:30
5.0 / 5
4073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین