امنیت پایین مدارس انگلیس در مقابل حریق

امنیت پایین مدارس انگلیس در مقابل حریق

مدیریت آموزش: بگفته یك بیمه گر آموزش و پرورش در انگلیس دو سوم مدارسِ این كشور دارای سیستم های ضد حریق ضعیفی بوده و نسبت به وقوع آتش سوزی های احتمالی از آمادگی مناسبی برخوردار نیستند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دفتر شركت بیمه زوریخ در این انگلیس كه بیمه نیمی از مدارس و دانشگاه های این كشور را بر عهده دارد، بعد از بازرسی هایی كه طی دو سال اخیر از ۱۰۰۰ مدرسه به عمل آورده در نامه ای به دولت انگلیس خواهان اقدامی فوری برای بهبود محافظت از مدارس در مقابل آتش سوزی شده است.
زوریخ اعلام نموده ۶۷ درصد از مدارس انگلیسی بازرسی شده، سیستم محافظت در مقابل حریق "ضعیف" داشته و تنها ۵ درصد از آنها در بازرسی ها سطح "عالی" را كسب كرده اند. این در شرایطی است كه آمار مدارسی كه سطح "عالی" را در این زمینه كسب كرده اند در اسكاتلند به ۲۹ درصد رسیده است.
در اسكاتلند نصب سیستم های آبپاش بطور قانونی در تمامی مدارس جدید و بازسازی شده ضروری می باشد. در انگلیس این وجود سیستم ها در تمامی مدارس الزامی نبوده و كمتر از یك ششم از مدارس جدید این كشور سیستم های آبپاش را نصب كرده اند.
علاوه بر آبپاش ها روش های ساخت مدرن و ضد حریق ساختمان های مدارس نیز همچون سیستم های تشخیص حریق و كنترل دود نیز در بازرسی ها مورد بررسی قرار گرفته است.
بگفته كارشناسان زوریخ هر ساله بیشتر از ۱۰۰۰ آتش سوزی در محل مدارس انگلیس رخ می دهد كه حوادث بزرگ تر بطور میانگین ۲.۸ میلیون پوند برای مدارس و دیگر ساختمان های نزدیك به آنها خسارت به همراه دارد.
مدیر آموزشی زوریخ اعلام نموده ایجاد یك تغییر در نحوه قانون گذاری دولت در مورد اجبار نصب سیستم های آبپاش در مدارس می تواند از بروز چنین خسارت هایی جلوگیری كرده و هم چنین از بروز بی نظمی در تحصیل دانش آموزانی كه بازسازی مدارسشان بعد از وقوع آتش سوزی ماه ها زمان می برد، جلوگیری می شود.
یكی از مقامات ارشد اتحادیه آتش نشانان انگلیس در این ارتباط اعلام نموده كه این اتحادیه قبل تر بارها نسبت به ضرورت نصب سیستم های آبپاش در مدارسی كه جدید ساخته شده اند و دیگر ساختمان ها با خطر بالای آتش سوزی آگهی داده و الان نیز از نامه گروه بیمه زوریخ و درخواست آن از دولت برای الزامی كردن این قانون حمایت می كند.
این مقام ارشد اعلام نموده كه در حالت ایده آل سیستم های آبپاش باید در تمامی مدارس در هر اندازه و قدمتی نصب شوند. این سیستم ها به محدود كردن انتشار حریق، كاهش خسارات ناشی از آن و دادن فرصت بیشتر به ساكنان برای تخلیه ساختمان و هم چنین كاهش خطری كه آتش نشانان هنگام مهار حریق با آن مواجه اند، كمك می كنند.
در ماه میلادی مارس دولت انگلیس یك رایزنی در مورد طراحی امنیت مدارس در مقابل آتش سوزی صورت داده كه گزارش آن هنوز تكمیل نشده است. اداره آموزش و پرورش انگلیس نیز مدعی است كه مدارس اساسا مكان های امنی هستند كه برای تخلیه در سریع ترین زمان ممكن در حین آتش سوزی ها طراحی شده اند.
به نوشته روزنامه گاردین، اداره آموزش و پرورش انگلیس هم چنین اعلام نموده كه تمامی مدارس نیازمند سیستم های ضد حریق به روز بوده و تمامی مدارس جدید باید سیستم های اعلام حریق و آبپاش داشته باشند.
منبع:

1398/06/29
14:46:22
5.0 / 5
4254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین