خصوصیت های دو مدرسه سبز در اندونزی و نیوزلند

خصوصیت های دو مدرسه سبز در اندونزی و نیوزلند

به گزارش مدیریت آموزش مدرسه سبز علاوه بر عرضه دروس لازم به دانش آموزان، به آنها روش های سازگاری با محیط زیست را هم آموزش می دهد و دانش آموزان یاد می گیرند تا جهان را به سمت آینده ای سالم تر، پاك تر و پایدار سوق دهند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، هر مدرسه ای می تواند یك مدرسه سبز باشد؛ الگوی مدارس می تواند با عنایت به سازگاری با محیط زیست، دانش آموزان را تشویق كند تا نوآوران و مجریان مدرسه سبز باشند. عوامل زیادی می تواند برای توصیف یك مدرسه سبز وجود داشته باشد، اما در اصل، تعهد به سبز بودن و پایدار بودن محیط زیست، مهمترین عامل است.
در ذیل به خصوصیت های دو مدرسه سبز اشاره شده است:
مدرسه سبز بالی در اندونزی
این مدرسه در محیطی كاملا طبیعی ساخته شده است، كلاس های درس دیوار ندارند و به شكلی یادگیری همراه با الهام از طبیعت انجام می شود. این مدرسه در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است.
در این مدرسه كاملا سبز، همه موارد به صورت عملی انجام می شود تا به دانش آموزان در كنار یادگیری دروس، پایداری جهان هم آموزش داده شود.
یكی از پروژه های این مدرسه، عدم دسترسی ساده به آب است تا برای مدتی دانش آموزان با نحوه زندگی برخی افراد، در برخی از نقاط جهان كه دسترسی كافی به آب ندارند آشنا گردند.
سرویس اتوبوس مدرسه هم با استفاده از سامانه Bio Bus (استفاده از گاز متان زیستی برای حركت اتوبوس؛ این گاز با پردازش فاضلاب و فضولات غذایی تولید می شود. البته در زمان پالایش، بوی این ضایعات از بین رفته و گاز بدون بوی متعفن مواد اولیه است) می باشد و از روغن پخت و پز در آن استفاده می شود كه از این طریق، میزان انتشار گاز دی اكسیدكربن را تا سه و نیم تن در ماه می كاهد.
ماهانه هم ۹۰۰ كیلوگرم زباله جمع آوری شده و از ریختن در آب و سوزاندن آن جلوگیری می شود.
۲۰ درصد انرژی مصرفی در این مدرسه از راه انرژی خورشیدی فراهم می شود.
كلاس ها و مواردی مانند تخته مدرسه از چوب بامبو تجزیه پذیر ساخته شده اند و سیستم فاضلاب مدرسه كمپوست می شود.
در سال ۲۰۱۲ این مدرسه بعنوان سبزترین مدرسه جهان از جانب شورای ساختمان ایالات متحده نامگذاری شد و دانش آموزان آن پیشگام نوآوری و آموزش های پایدار هستند.
مدرسه سبز نیوزلند
به دنبال موفقیت مدرسه سبز بالی كه هم اكنون بیشتر از ۵۰۰ دانش آموز از ۴۲ كشور جهان و در سنین بین سه تا ۱۸ سال دارد، مدرسه سبز نیوزلند در سال ۲۰۲۰ افتتاح می گردد.
موسسان این مدرسه قصد دارند تا با آموزش اصول زیست محیطی، هدف معناداری به منظور زندگی كودكان فراهم نمایند.
مسؤلان این مدرسه قصد دارند تا راه سبز را دنبال كنند و كودكان را ترغیب كرده تا با خلاقیت و اندیشیدن، احساس قدرت و توانمندی كنند و به دیگران هم قدرت دهند تا تغییرات مثبتی در كره زمین ایجاد شود.
منابع:
www.studyinternational.com
www.naturespath.com
https: //buzzonearth.com1398/06/26
23:00:55
5.0 / 5
4971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین