در گزارش مدیریت آموزش عنوان شد؛

تكمیل مدارس نیمه تمام در قزوین ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارلازم دارد

تكمیل مدارس نیمه تمام در قزوین ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارلازم دارد

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل نوسازی مدارس استان قزوین اظهار داشت: تكمیل 101 پروژه نیمه تمام آموزشی در استان قزوین 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.


عسگر علی جوانبخت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اعتبارات نوسازی در سال ۹۵ حدود ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود كه این میزان در سال ۹۶ به ۱۸ میلیارد تومان رسید كه در سال قبل اعتبارات ما به ۱۹ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد. وی بیان كرد: اعتبارات امسال نوسازی مدارس استان قزوین به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است كه باید با كمك خیرین بتوانیم نیازهای فضای آموزشی را تأمین نماییم.
جوانبخت تصریح كرد: سرانه كلاس در كشور ۲۲.۶۳ نفر و در استان قزوین ۲۳.۱۵ نفر است. ۳۰ درصد مدارس استان قزوین تخریبی است مدیركل نوسازی مدارس استان قزوین گفت: در سال ۹۲ حدود ۷۵ درصد مدارس استان تخریبی بود كه با كمك خیرین و اعتبارات استانی و ملی با نوسازی و استاندارد سازی مدارس این وضعیت به ۳۵ درصد كاهش یافته است. وی اظهار داشت: هم اكنون در استان ۲۳۳۸ واحد آموزشی با ۱۰ هزار و ۵۴۵ كلاس درس داریم كه بیشتر از ۲۴۶ هزار دانش آموز شامل ۱۱۸ هزار و ۴۶۷ دانش آموز دختر و ۱۲۸ هزار و ۲۵۱ دانش آموز پسر در آن تحصیل می كنند و حدود ۱۶ هزار معلم كار تعلیم آنها را بر عهده دارند.
۷۴۵۰ كلاس درس مستحكم است جوانبخت گفت: در استان قزوین تعداد ۱۰ هزار و ۵۴۵ كلاس درس معادل ۷۰ درصد آن مستحكم است و ۳۰ درصد مدارس استان شامل ۱۷۵۰ كلاس درس نیازمند مقاوم سازی است كه بیشتر از ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. وی اظهار داشت: همین طور ۱۳۴۰ كلاس درس نیازمند تخریب و بازسازی است كه برای آن ۲۰۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. مدیركل نوسازی مدارس استان قزوین همین طور ۱۷۳۴ مدرسه و فضای آموزشی در استان داریم كه ۱۲۰۶ مدرسه استواری لازم را دارند و ۲۹۰ مدرسه نیازمند مقاوم سازی و ۲۳۸ فضا نیازمند تخریب است. جوانبخت گفت: سالانه حدود ۳۰ تا ۴۰ كلاس درس در استان نوسازی و بازسازی و ۳۰ پروژه نیمه تمام تكمیل می شود.
۱۰۱ پروژه آموزشی در استان نیمه تمام است وی ادامه داد: هم اكنون ۱۰۱ پروژه نیمه تمام آموزشی در استان وجود دارد كه شامل ۶۳۰ كلاس درس می شود كه زیربنای آن بالغ بر ۹۵ هزار و ۷۵۴ متر مربع است.
جوانبخت اشاره كرد: تكمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی در استان بیشتر از ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد كه بطور متوسط هر سال می توانیم ۲۸ پروژه آموزشی نیمه تمام را تكمیل كرده و آماده تحصیل دانش آموزان نماییم.منبع:

1398/06/15
23:30:55
5.0 / 5
4696
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین