بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

جعل مهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران، فرجه سربازی به كنكوری های مشمول

جعل مهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران، فرجه سربازی به كنكوری های مشمول

مدیریت آموزش جعل مُهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران، فرجه سربازی به كنكوری های مشمول


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام كرد
فرجه سربازی به كنكوری های مشمول/شرط حضور سربازان در راهپیمایی اربعین
سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام نمود به آن دسته از كنكوری های مشمولی كه باید در ماه های تیر، مرداد و شهریور به سربازی اعزام شوند تا مهرماه برای انتخاب رشته فرصت داده شده است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد اینكه آیا امكان حضور سربازان در راهپیمایی اربعین وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: در مورد سربازان در حال خدمت مقرراتی از جانب ستادكل نیروهای مسلح وضع شده و تعداد مشخصی از سربازان در هر یگان با نظر فرمانده و معاونت نیروی انسانی می توانند در بازه تعیین شده به كشور عراق سفر كنند.
درخواست وزارت بهداشت از دستگاه های امنیتی و قضایی برای ورود به بازار "ناصرخسرو"
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واكنش به گزارشی درباره فروش داروهای كمیاب در بازار سیاه ناصر خسرو، بر ضرورت ورود دستگاه های انتظامی، امنیتی و قضایی به این مورد و پاك شدن چهره پایتخت از این بازار ۳۰ - ۴۰ ساله تصریح كرد.
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: تاكید می كنم كه وزارت بهداشت خارج از "داروخانه" هیچ اختیار و ابزاری برای نظارت و برخورد با تخلفات دارویی ندارد و قانون هم اجازه این مداخله را به وزارت بهداشت نداده است.
تهران سالانه حدود ۵ میلیمتر فرونشست دارد
كارشناس مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اظهار داشت: شهر تهران به صورت میانگین سالانه حدود ۵ میلیمتر فرونشست دارد.
مجرب با اشاره به اینكه فرونشست به دلیل برداشت آب های زیرزمینی است، اظهار داشت: در منطقه شهریار بیشترین فرونشست اتفاق می افتد و خسارت ها نه تنها در بالادست بلكه در اطراف آن آثار بسیاری دارد. این پدیده در شرق تهران گرمسار، ورامین و سمنان هم آثار بسیاری دارد. هم اكنون هم در جنوب غربی تهران پایش شروع شده است.
فعالیت های غیرقانونی برخی آموزشگاه های آزاد و تخلف ۲ برند معروف
حسین گراوند، رئیس اداره توسعه و نظارت مراكز غیردولتی سازمان مدارس و مراكز غیردولتی جزئیات صدور مجوز و فعالیت آموزشگاه های علمی آزاد، موسسات كنكوری و آموزش زبان خارجی را اعلام نمود و اظهار داشت: درقانون تصریح شده كه صدور مجوز آموزشگاه های زبان خارجی برای افراد زیر ۲۰ سال بر عهده آموزش و پرورش است این در شرایطی است كه دستگاه های دیگر به این مورد ورود پیدا می كنند و زیر ۲۰ ساله ها را هم ثبت نام می كنند.
رئیس اداره توسعه و نظارت مراكز غیردولتی سازمان مدارس و مراكز غیردولتی با اشاره به اینكه هركسی توانسته به بهانه اینكه از جایی مجوز دارد، دانش آموزان را هم ثبت نام كند اظهار نمود: بعنوان مثال مجوز وزارت ارشاد مربوط به موارد تخصصی چون آموزش زبان برای هتلداری یا برای آنها كه می خواهند به خارج از كشور بروند است، اما افراد زیر ۲۰ سال را هم ثبت نام می كنند.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
ضرب الاجل وزارت بهداشت برای نسخه نویسی الكترونیك / الزامات حذف دفترچه بیمه
دكتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت از ضرورت اجرایی شدن نسخه نویسی الكترونیك در تمام مراكز درمانی دولتی و ۲۰ درصد از مركز خصوصی تا آخر سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: تا زمانیكه نسخه نویسی الكترونیك تكمیل نشود، نمی توانیم به صورت كلی دفترچه بیمه را برای بیماران حذف نماییم.
لزوم تدوین قوانین جدید برای دوچرخه سواران
مهدی حسن زاده، مشاور شهرداری تهران در حوزه «توسعه دوچرخه سواری» ضمن تاكید بر « نیاز كشور به تصویب قوانین جدید در حوزه دوچرخه سواری» اظهار داشت: « بر مبنای آخرین توافق های دستگاه های اجرایی با پلیس قرار شده است دوچرخه بعنوان یك وسیله نقلیه به رسمیت شناخته شود و تمام قوانینی كه در زمینه وسایل نقلیه وجود دارد به دوچرخه سوارها هم تسری پیدا كند.»
به قول وی آمارهای متفاوتی در مورد مسیرهای دوچرخه سواری در تهران وجود دارد اما هم اكنون در تهران ۶۰ كیلومتر مسیر مناسب برای دوچرخه سواری داریم و مقرر است كه شهرداری تهران طی پنج سال آینده این رقم را به ۵۵۰ كیلومتر برساند.
«تغییر اقلیم» و «آلودگی هوا» چه رابطه ای دارند؟
محمودرضا مؤمنی كارشناس مدل سازی عددی آلودگی هوا با اشاره به اینكه گرمایش جهانی و تغییر اقلیم در تولید ذرات معلق، ناكس و ازن -كه آلاینده های خطرناك هستند- تاثیر قابل توجهی دارند، می گوید: در این شرایط تاثیر تغییر اقلیم بر افزایش آلاینده ها غیر قابل كتمان است.
این متخصص تغییر اقلیم در انتها با تاكید بر اینكه نقش تغییر اقلیم در تغییر سیستم های بارشی می گوید: بارندگی ها یكی از عوامل حذف آلاینده هاست اما با تغییر در میزان بارش ها در اثر تغییر اقلیم طبیعتا این مكانیزم دستخوش تغییرات می شود. از جانب دیگر تغییر اقلیم از راه خشك شدن تالاب ها و رودها منجر به افزایش گرد و غبار می شود. آیا اینها تاثیر تغییر اقلیم روی افزایش آلاینده ها نیست؟
مدیركل داروی سازمان غذا و دارو:
نمی دانیم بازار سیاه دارو دست چه كسانی است/ شركت های دارویی متخلف، رسمی نیستند
دكتر مهرعلیان، مدیركل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه بازار غیررسمی دارو كوچك است، اظهار داشت: واقعاً نمی دانیم بازار غیررسمی دارو در دست چه كسانی است.
وی تصریح كرد: البته ما مكانیزم پرشدن بازار سیاه را می دانیم، اما نمی دانیم چه گروه یا شخصیت هایی پشت ماجرا هستند. سازمان غذا و دارو وظیفه قانون گذاری، تنظیم بازار دارو، تامین دارو و حفظ كیفیت دارو را بر عهده دارد، اما وظیفه رصد بازار سیاه دارو كه بر عهده ما نیست. حتی اگر با دقیق ترین سیستم ها هم پیش رویم اساسا نشت به بازار سیاه وجود دارد و این مورد مختص ما نیست. در عین حال ما منكر وجود این نشت نیستیم، اما باید به دنبال بستن منافذ بگردیم.
از نامه محرمانه شهردار در مورد بدهی تا شكایات شهرداری در مورد سگ كشی
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در مورد موضوعاتی همچون رقم دقیق بدهی شهرداری تهران، سرانجام سرقت مجسمه قیصر امین پور، انتشار فیلم سگ كشی توضیحاتی را عرضه كرد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه بعد از انتشار فیلم سگ كشی قرار بود شورای شهر به این مورد ورود كند، اظهار داشت: پس از این مورد چهار جلسه ویژه در شهرداری تهران و شورا برگزار گردید كه یكی از این جلسات با حضور شهردار و رئیس شورای شهر برپا شد و جلسه هایی هم با سمن های پشتیبانی از حیوانات داشتیم و جلسه ای هم در كمیسیون حقوقی شورا با محوریت بررسی ابعاد اتفاق و تضمین در جهت جلوگیری مجدد برگزار گردید.
پانزدهمین وزیر آموزش و پرورش بعد از انقلاب بعد از دریافت رای اعتماد از مجلس:
امیدوارم بتوانم تحول واقعی را رقم زنم
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در پیامی توییتری ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای برنامه های تحولی خود، نوشت: از خانه ملت كه اعتماد كردند خادم ملت باشم تشكر می كنم.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، صلاحیت محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش را بررسی نموده و در نهایت با ۲۰۰ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۵۵ نماینده به او رای اعتماد دادند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد
فراخوان ۷میلیون نفر فاقد بیمه به دفاتر پیشخوان / شرط ِقسط بندی حق بیمه
مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره مهلت تعیین شده برای رجوع افراد فاقد پوشش بیمه به دفاتر پیشخوان و همینطور نحوه عملكرد آئین نامه ارزیابی وسع در جهت پوشش بیمه ای افراد، توضیح داد.
وی ادامه داد: دهك های درآمدی ۱و ۲ و ۳ و یا به عبارتی افرادی كه تا ۴۰ درصد حداقل حقوق مصوب شده توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی را دریافت می كنند، باید ارزیابی وسع شده تا برای استحقاق دریافت بیمه سلامت مجانی ارزیابی شوند. بر همین مبنا كسانی كه در این سه دهك درآمدی قرار دارند حق بیمه شان به صورت صد در صدی توسط دولت پرداخت خواهد شد.
رئیس شورای شهر مطرح كرد
ضرورت حضور سمن های حامی حیوانات در مناقصات نگهداری از سگ های بدون صاحب
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حیوانات دعوت كرد تا در مورد نگهداری از سگ های بلاصاحب به شهرداری كمك كنند.
هاشمی افزود: پیشنهاد می شود كه سمن های فعال در حوزه پشتیبانی از حیوانات و به خصوص سگ ها با تشكیل شركت و پیمودن مراتب قانونی در مناقصات شركت نمایند تا حداقل پیمانكارانی كه كارشان بیشتر جنبه سودجویی دارد تا پشتیبانی از حیوانات، از گردونه پیمانكاری شهرداری حذف شوند.
جعل مُهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران
دكتر محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی با اشاره به سوء استفاده از مُهر پزشكان جهت نسخه كردن برخی داروهای گران قیمت و وارداتی، اظهار داشت: جهت پیشگیری از این موضوع، تا آخر امسال همه پزشكان به امضای الكترونیك دسترسی خواهند داشت.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی درباره اقدامات انجام شده جهت پیشگیری از جعل مُهر پزشكان، افزود: ما برای پیشگیری از جعل مهر پزشكان اقدام به ایجاد امضای الكترونیك برای همه پزشكان كرده ایم كه این مورد در حال انجام می باشد و تا آخر سال تمام پزشكان به امضای الكترونیك دسترسی خواهند داشت و می توانند نسخه الكترونیك تجویز و امضا كنند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
ضرب الاجل وزارت بهداشت برای نسخه نویسی الكترونیك / الزامات حذف دفترچه بیمه
فراخوان ۷میلیون نفر فاقد بیمه به دفاتر پیشخوان / شرط ِقسط بندی حق بیمه
كدام كشورها بهترین سیستم های بهداشتی و درمانی را دارند؟
درخواست وزارت بهداشت از دستگاه های امنیتی و قضایی برای ورود به بازار "ناصرخسرو"
مبتلایان به فشار خون بالا واكسن آنفلوآنزا تزریق كنند1398/06/13
15:11:22
5.0 / 5
4104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین