حسینی: هدف اردوها دوری از نظام نمره گر است

حسینی: هدف اردوها دوری از نظام نمره گر است

به گزارش مدیریت آموزش سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: كانون نظام پهن پیكر تعلیم و تربیت دانش آموزان هستند و تمام تلاش دست اندركاران این حوزه این است كه دانش آموزان در پروسه تعلیم و تربیت به حیات طیبه برسند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدجواد حسینی در آیین اختتامیه نهمین دوره اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز سراسر كشور در نیشابور اظهار داشت: كانون نظام پهن پیكر تعلیم و تربیت دانش آموزان هستند و تمام تلاش دست اندركاران این حوزه این است كه دانش آموزان در پروسه تعلیم و تربیت به حیات طیبه برسند.
او افزود: فلسفه وجودی سیستم آموزش و پرورش خدمت به دانش آموزان و پیاده سازی اهداف سند تحول بنیادین است، در همین راستا شعار اصلی ما دانش آموز محوری، دانش آموز باوری و دانش آموز یاوری ست.
حسینی برگزاری این اردوها و همین طور رقابت های علمی، دینی و فرهنگی، آموزشی، پرورشی و... را جریانات مهم در امتداد تحقق تربیت تمام ساحتی دانست و اضافه كرد: بطور ویژه اردوی دانش آموزان پیشتاز، حركتی بزرگ در جهت دوری از نظام تعلیم و تربیت آموزش زده و نمره گراست.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اشاره كرد: اردوهای دانش آموزی نقش مهمی در امتداد تحقق آموزه های اصلی یادگیری یعنی دانستن برای زیستن و زیستن برای بهتر زیستن و همین طور دوری از حافظه گرایی و نمره گرایی كه امروز به آفت آموزش و پرورش تبدیل گشته اند دارند.
وی ادامه داد: امروز باید دانش آموزانی خودباور و توانمند و تاب آور و پاسدار طبیعت، علاقه مند به مهارت آموزی و دارای روحیه نشاط اجتماعی داشته باشیم كه به خودكنترلی برسند و این اردوها بهترین مامن برای پیاده سازی آموزه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و رسیدن به اهداف مدنظر است، ضمن این كه باور داریم برگزاری گردهمایی های دانش آموزی از این دست، موقعیت های جدید یادگیری را برای دانش آموزان فراهم می آورد.
حسینی با بیان اینگه برگزاری این اردوها بزرگترین نقش را در افزایش سرمایه اجتماعی دانش آموزان دارند اشاره كرد: دانش آموزانی كه با یادگیری مهارت ارتباط با دیگران، اعتماد به خود و دیگران و محیط و دانش آموزی كه قدرت فعالیت های گروهی را دارد اساسا در راه رسیدن به حیات طیبه گام برخواهد داشت.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، سرپرست وزارت آموزش و پرورش درانتها اظهار داشت: اردوی دانش آموزان پیشتاز بهترین نشان از تحقق شعار راهبردی هر دانش آموز یك نقش و یك تشكل است و معبری اساسی برای تحقق آموزه های سند تحول بنیادین است كه به كنش آموزی دانش آموزان تاكید دارد.
منبع:

1398/06/01
01:26:33
5.0 / 5
4361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین