معاون وزارت آموزش وپرورش:

استكبار نمی تواند مغز دانش آموزان ما را از اندیشه ورزی باز دارد

استكبار نمی تواند مغز دانش آموزان ما را از اندیشه ورزی باز دارد

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: دنیای استكبار شاید بتواند در كوتاه مدت نفت ما را تحریم كند اما نمی تواند مغزهای ما را از اندیشه ورزی، خلاقیت و كشف روش های جدید باز دارد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، رضوان حكیم زاده امروز سه شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره خلاقیت مدارس ابتدایی لرستان با اشاره به اینكه جشنواره خلاقیت در ظاهر عرضه فعالیت های دست ورزانه كودكان از پیش دبستانی تا دبستان است، اظهار داشت اما واقع امر این است كه این فعالیت ها یك نشانه روشن از عزم و اراده است، استكبار جهانی نتوانسته و نخواهد توانست عزم و اراده ما در خلاقیت و كشف روش های جدید را تحت تاثیر قرار دهد.
وی با اشاره به اینكه دنیای استكبار شاید بتواند در كوتاه مدت نفت ما را تحریم كند اما نمی تواند مغزهای ما را از اندیشه ورزی باز دارد، خاطرنشان كرد: حاصل این اندیشه ورزی در همراهی و همكاری مدیران است تا دانش آموزان مهارت هایی را یاد بگیرند و خلاقیت های خویش را بالا برند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با تاكید بر اینكه در سند تحول بنیادین یك چرخش اساسی وجود دارد، از آموزش به امر مهم تربیت چرخش رخ داده است، اضافه كرد: اگر قائل به این باشیم كه تربیت در مدرسه باید اتفاق بیفتد به این می پردازیم كه برای جایگزین شدن تربیت با آموزش چه تغییراتی را باید ایجاد نماییم، اگر تربیت مبنای كار قرار بگیرد چه تغییراتی لازم است؟
حكیم زاده با اشاره به اینكه بر مبنای مبانی دینی فسلفه تربیتی اسلام باید بتوانیم بازبینی را در برنامه ریزی ها داشته باشیم، در نقش كارگزاران اصلی مدرسه و در درجه اول دانش آموزان، والدین و معلمان و پس از آن جامعه كه همه متاثر از آموزش و پرورش هستند باید بازبینی نماییم، اظهار داشت: دوره آموزش ابتدایی یك دوره بنیادین شكل گیری شخصیت كودكان است.
وی با اشاره به اینكه یكی از اقداماتی كه پیگیری شده حذف آزمون های زائد، حذف كتاب های كمك آموزشی و... در جهت عنایت به كرامت دانش آموزان است، خاطرنشان كرد: حق نداریم با رقابت ایجاد كردن و تحقیر كردن دانش آموزان را در معرض قضاوت قرار دهیم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش تصریح كرد: نیاز داریم یك بازبینی در نقش معلم و مدیر داشته باشیم.

1398/05/08
22:20:32
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین