هر استان حداقل به یك مدرسه اوتیسم نیاز دارد

هر استان حداقل به یك مدرسه اوتیسم نیاز دارد

مدیریت آموزش: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی كشور با اشاره به وجود 20 مدرسه اوتیسم در كشور اظهار داشت: آموزش و پرورش امروز به دنبال نرمال سازی و یكپارچگی دانش آموزان است و هر استان حداقل به یك مدرسه اوتیسم نیاز دارد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مجید قدمی در گردهمایی مشترك مدیران كل و معاونان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور كه در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با تاكید بر توجه به تفاوت های فردی افراد، اظهاركرد: سال قبل ۸۳هزار دیرآموز در طرح سنجش عرضه شدند كه این نشان داده است مخاطبان ما یكسان نیستند و طیف گسترده ای را شامل می شوند و این فقط یك مصداق از تفاوت ها است. فضای آموزشی در مواجهه با این تفاوت ها باید آماده باشد.

وی اضافه كرد: دانش آموز دیرآموز در یك نظام آموزشی مناسب با یك فضای متناسب با شرایط می تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور با تمجید از اجرای طرح توصیفی در مدارس ابتدایی اظهاركرد: آموزش و پرورش امروزی به سمت ارزیابی های كیفی پیش می رود و در طرح توصیفی هم همین سوژه مورد توجه قرارگرفته است و وظیفه ما شناسایی دانش آموزان در طرح های كیفی است.

قدمی به آمار دانش آموزان با نیازهای ویژه اشاره و اظهاركرد: بیشتر از ۷۸ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه داریم همین طور ۶۷ هزار دانش آموز در مدارس عادی تلفیقی تحصیل می كنند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اشاره كرد: نگاه آموزش و پرورش پیشرفته به سمت تلفیقی سازی است چونكه مدرسه باید نمایی از جامعه باشد و خط قرمز ما زمانی است كه دانش آموز نتواند در مدرسه عادی تحصیل كند.

وی با اشاره به سوژه اختلالات یادگیری اظهاركرد: ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان گرفتار مشكلات اختلال یادگیری هستند و این افراد دارای هوش عادی هستند اما در یك یا دو درس مشكل دارند. مطالعات نشان می دهد معلم بی سواد یا كم سواد در دوره ابتدایی می تواند موجب اختلال یادگیری شود و بنا بر این گفته می شود معلم دوره ابتدایی باید اصولی انتخاب گردد.

قدمی تاكید كرد: هدف سازمان استثنایی عدالت آموزشی است و با عنایت به زیر نظام فضا و تجهیزات نظام روانشناسی فضا برای دانش آموزان با نیازهای ویژه لزوم دارد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به مدارس اوتیسم اظهار داشت: ۲۰ مدرسه اوتیسم در كشور داریم كه باید تعداد آن به ۳۲ برسد البته در طراحی مدارس اوتیسم هم باید به طراحی و روانشناسی رنگ توجه گردد.

منبع:

1398/03/29
15:03:00
5.0 / 5
4242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین