از حواشی ادامه دار فیلم منتشره نجفی تا درمان های آفتاب سوختگی

از حواشی ادامه دار فیلم منتشره نجفی تا درمان های آفتاب سوختگی

به گزارش مدیریت آموزش واكنش پلیس به حواشی فیلم منتشره از ˮنجفیˮ در آگاهی، پاسخ وزارت بهداشت به اخبار ˮكمبود باتری قلبˮ، خشونت زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید، ارسال پیامك های طرح ترافیك خبرنگاری از فردا و... همچون مهمترین اخبار اجتماعی امروز ایسنا هستند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
واكنش پلیس به حواشی فیلم منتشره از "نجفی" در آگاهی سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت به حواشی انتشار یافته در مورد فیلم حضور محمدعلی نجفی در پلیس آگاهی واكنش نشان داد.
وی درباره ویدئوی انتشار یافته از مواجهه پلیس با محمدعلی نجفی در مقر پلیس آگاهی اظهار داشت: آن لحظه ای كه فیلم گرفته شده جزو لحظاتی است كه ایشان نورسیده پلیس آگاهی شده و بازجویی های مقدماتی و اولیه در جریان است.
تكلیف سرباز معلم های سال ۹۸ مشخص شد سردار موسی كمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح از تعیین تكلیف سرباز معلم های سال ۹۸ اطلاع داد.
وی در اینباره اظهار داشت: در جهت كمك به وزارت آموزش و پرورش در تأمین معلمان كیفی برای مناطق محروم كشور ستاد كل نیروهای مسلح امسال هم با اختصاص برخی از سربازان دارای مدرك لیسانس و فوق لیسانس برای تدریس در مدارس موافقت نمود.
مستأجران «كهریزك» ماندگار می شوند؟ بر مبنای پروتكل درمان معتادان متجاهر، مدت زمان نگهداری این معتادان در مراكز اقامتی بین ۳ تا ۶ ماه تعیین شده است. مدت زمانی كه تمدید آن به بیشتر از ۳ ماه برپایه نظر تیم درمان گر و اطلاع مرجع قضائی امكان پذیر است، این درحالیست كه سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با این اعتقاد كه «با ۳ ماه نگهداری معتادان نمی گردد معجزه كرد» عنوان كرده «تلاش می نماییم این مدت را تا ۲ سال ارتقا دهیم»؛ این مورد كه در پروتكل های درمانی پیشبینی نشده با واكنش هایی هم همراه بوده است.
بر همین مبنا سعید صفاتیان، مدیرعامل مؤسسه دانش اعتیاد و روان شناسی ایرسا و كارشناس حوزه اعتیاد در واكنش به اظهارات سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره افزایش مدت زمان نگهداری معتادان در مراكز درمان اعتیاد با اشاره به اینكه اگر ستاد مبارزه با مواد مخدر بخواهد مدت زمان نگهداری از معتادان را افزایش دهد، باید این تغییر در قانون صورت بگیرد، تصریح كرد: باید قانون در مجمع تشخیص مصلحت نظام یا در مجلس شورای اسلامی برود و در آنجا اصلاح گردد. این كار هم یك نظر كارشناسی می خواهد كه دو سال نگهداری معتادان در مراكز اقامتی چه میزان برای این افراد سودمند است؟ قبل از آن هم باید ارزیابی كاملی از فرایندی كه تابحال صورت گرفته صورت گیرد.
هشدار وزارت بهداشت درباره "تب كریمه كنگو" دكتر محمدمهدی گویا، رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن اخطار نسبت به بروز موارد بیماری تب كریمه كنگو در فصل گرما و تاكید بر ضرورت رعایت موارد بهداشتی جهت پیشگیری از انتقال بیماری، اظهار داشت: از آغاز امسال تا كنون ۱۲ نفر به این بیماری مبتلا شده و متأسفانه دو تن از آنها هم جان باخته اند.
وی با اشاره به كاهش ۵۰ درصدی آمار ابتلاء به بیماری تب كریمه كنگو تا این مقطع زمانی امسال و نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: از آغاز امسال ۱۲ نفر به این بیماری گرفتار شده اند كه از این تعداد دو نفر فوت كرده اند؛ البته این به هیچ عنوان نشان دهنده این نیست كه بتوانیم بگوییم موارد ابتلاء به بیماری تا آخر سال هم كمتر از سال قبل خواهد بود.
پاسخ وزارت بهداشت به اخبار "كمبود باتری قلب" به دنبال انتشار اخباری در خصوص كمبود باتری قلب در بیمارستان ها برای بیماران قلبی، دكتر مهدی یوسفی، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در امور معالجه بیماران، اظهار داشت: هیچ مشكلی در تأمین باتری قلب نداریم و وضعیت تأمین آنرا تا آخر سال جاری برنامه ریزی كرده ایم.
وی با اشاره به برخی اخبار در خصوص كمبود باتری قلب در بیمارستان ها و فرستادن بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه این وسیله پزشكی، اظهار داشت: ۷۰ درصد باتری های قلب كشور را هیات امنای ارزی تأمین می كند و هم اكنون ذخیره مناسبی در این زمینه داریم؛ به صورتی كه طی ماه های آینده هیچ مشكلی در زمینه تأمین باتری قلب نداریم.
ارسال پیامك های طرح ترافیك خبرنگاری از فردا پیامك های تأیید «طرح ترافیك خبرنگاری» از فردا یكشنبه به اصحاب رسانه ارسال می شود.
فرهاد خوانساری دبیر كارگروه بررسی مدارك و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه خبرنگاری شهرداری تهران با اشاره به این خبر اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته روز چهارشنبه ۱۵ خرداد آخرین مهلت اعتبار طرح ترافیك ۹۷ است.
طراحی اپلیكیشن راهنمای زائرین «روح الله» / تهیه ۶۰ هزار پك افطاری سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) از آمادگی ۱۰۰ درصدی سازمان بهشت زهرا (س) برای برگزاری سی امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) اطلاع داد و اظهار داشت: ۲۰ هزار متر مربع صحن های «شهدا» و «حاج آقا مصطفی» در حرم مطهر ویژه مراسم سی امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) مفروش شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به توزیع ۶۰ هزار پك پذیرایی افطاری در پنج نقطه حرم مطهر توسط پنج منطقه شهرداری تهران اشاره نمود و اضافه كرد: در این مراسم تهیه و توزیع بسته های فرهنگی شامل كلاه آفتاب گیر، كتاب، پوستر توسط اداره كل فرهنگی شهرداری تهران در مراسم سی امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) صورت خواهد گرفت.
خشونت زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید رضوان حكیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح «خشونت زدایی در مدارس ابتدایی» در سال تحصیلی آینده اطلاع داد.
وی به اعلام جزئیات بیشتری از این طرح پرداخت و اظهار نمود: این طرح، طرح خشونت زدایی همه جانبه است و معلمان، مدیران و والدین جزو گروه هایی هستند كه باید آموزش های لازم را دریافت نمایند.

گزارشی از هجوم ملخ ها در استان تهران نداشتیم به دنبال رسیدن ملخ ها به استان های همجوار تهران و نگرانی از ورود آنها به این استان، محمد كرمی، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران اظهار داشت: تابحال گزارشی در خصوص افزایش تعداد ملخ ها نداشتیم. سازمان حفظ نباتات باید بررسی كند كه آیا جمعیت ملخ ها در استان تهران نسبت به قبل افزایش داشته است یا خیر تا در صورت افزایش، مبارزه با آنها را آغاز كند و نگذارد كه سبب خسارت و دردسر برای مردم شود.
دیزل گیت دیگری در راه است؟ آیا سواری های دیزلی وارد چرخه تولید می شوند؟ شنیده ها از آن حكایت می كند كه سازمان محیط زیست در حال بررسی درخواست تولید سواری های دیزلی است، عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه این مورد از جانب مركز تحقیقات موتور ایران خودرو مطرح گردیده است، اظهار داشت: سازمان محیط زیست اساسا با ورود موتور دیزل به ناوگان سواری مخالف است و امیدواریم كه هیچ دولتی حاضر نشود كه مجوز ورود ناوگان دیزل سواری را به جاده ها و شهرهای كشور صادر كند.
وی با اشاره به اینكه وجود ۱۰۰ هزار خودروی سنگین دیزلی در تهران به معضلی لاینحل تبدیل گشته است، خاطرنشان كرد: در شرایطی كه هنوز نتوانستیم مسئله این خودرو های سنگین دیزلی تهران را با وجود مصوبات مختلف و قانون هوای پاك حل و فصل نماییم، چطور می توانیم سواری دیزلی را هم وارد چرخه مصرف كنیم؟ هنوز وزارت صنعت و وزارت كشور به تعهداتشان برای نصب فیلتر دوده و یا گازسوز كردن خودرو های سنگین عمل نكرده اند و اساسا تولید سواری های دیزلی مشكلات گذشته را صد چندان خواهد نمود.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
۱۵ درمان فوری برای آفتاب سوختگی
تكلیف سرباز معلم های سال ۹۸ مشخص شد
اخطار وزارت بهداشت درباره "تب كریمه كنگو" / ۱۲ ابتلاء و ۲ فوتی طی امسال
دیزل گیت دیگری در راه است؟
خوردنی های مفید برای سلامت قلب مردان

منبع:

1398/03/12
16:05:45
5.0 / 5
4182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین