میرزاده: سازمان سنجش به دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل زدگان است

میرزاده: سازمان سنجش به دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل زدگان است

مدیریت آموزش: سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این كه سهمیه جدیدی در كنكور ایجاد نخواهد شد، اظهار داشت كه سازمان سنجش به دنبال آن است كه برای سیل زدگان همان سهمیه زلزله زدگان را اختصاص دهد.


میر حمایت میرزاده در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت اختصاص سهمیه برای كنكور سراسری سیل زدگان، اظهار نمود: سهمیه جدید در كنكور ایجاد نخواهد شد، بلكه همان سهمیه و ظرفیت قانونی اجرا می گردد با این تفاوت كه همان پنج درصد سهمیه ای كه قبلا برای زلزله زده ها اعمال می شد، سازمان سنجش در تلاش است همان را برای سیل زدگان اعمال نماید.
ایشان در ادامه اظهاراتش، توضیح داد: سازمان سنجش می خواهد عنوان سهمیه پنج درصدی را تغییر داده و آنرا به حوادث غیر مترقبه تبدیل كند كه به مصوبه مجلس شورای اسلامی هم نیازی ندارد. در این شرایط با وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله سهمیه پنج درصدی اختصاص می یابد.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در انتهای سخنان خود با تاكید مجدد بر این كه هیچ سهمیه جدیدی اضافه نشده است و از هیچ ظرفیتی كم نخواهد شد و تاثیری در سهمیه ها ندارد، در اینباره تصریح كرد: سال قبل برای زلزله زدگان این گونه سهمیه اعمال شد كه اگر دانشگاه استان زلزله زده مثلا ۵۰ نفر ظرفیت برای یك رشته را داشت جدا از ظرفیت های داده شده برای رزمندگان و فرزندان شهدا پنج درصد به آن سهمیه اضافه می شد و آن رشته به جای ۵۰ نفر ظرفیت ۵۳ نفر داوطلب را می گرفت. مقرر است این كار هم برای سیل زده ها صورت گیرد. البته تنها مشمول دانشگاههای استان های سیل زده می شود. این كه این مورد به كنكور سراسری امسال می رسد یا نه بستگی به سازمان سنجش دارد.1398/03/08
11:12:33
5.0 / 5
4916
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , كنكور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین