در آیین نكوداشت یكصد سال تربیت معلم در ایران اعلام شد

راه اندازی موزه تعلیم و تربیت و دیدار فرهنگیان با روحانی در روز شنبه

راه اندازی موزه تعلیم و تربیت و دیدار فرهنگیان با روحانی در روز شنبه

مدیریت آموزش: معاون دانشگاه فرهنگیان با اشاره به راه اندازی موزه «تعلیم و تربیت» اظهار داشت: فردا میزبان رئیس جمهور در سالن اجلاس سران هستیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی باقر طاهری نیا در آیین نكوداشت یكصد سال تربیت معلم در ایران و گرامیداشت مقام معلم كه در سالن همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است، اظهار داشت: معلم اندیشه جاری جامعه است و شهید مطهری، برترین استاد انقلاب نماد اندیشه جاری معلمی در بین نسل های مختلف انقلاب است.

وی ادامه داد: نیمه خرداد 1397 و چند روز سپس حضور تاریخی رهبر فرزانه انقلاب در دانشگاه فرهنگیان، نكوداشت یكصد سال تربیت معلم كلید خورد، اولین گام تشكیل ستاد عالی نكوداشت بود و از چهره های علمی و اساتید دعوت شد و آنچه رخ داد جلوه ای بود از ایده های این اساتید.
معاون دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینكه هدف از برگزاری نكوداشت این بود كه بستر گفتمان سازی در جامعه بشود و هویت سازی كند كه موفق شدیم اظهار داشت: محتوایی باز تولید شده كه فردا از آن رونمایی خواهد شد.
طاهری نیا افزود: كار از نیمه خرداد آغاز شد و تا نیمه اردیبهشت 98 ادامه داشت. 31 استان و 31 نكوداشت یكصدمین سال تربیت معلم خدمت ماندگار و بی بدیلی به دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش است. در این مراسم قریب به 500 پیشكسوت كه سال ها فراموش شده بودند قدردانی شدند و نزدیك به 50 دیدار و هزار ركورد خبری به ثبت رسید.

وی با اشاره به راه اندازی موزه نمادین تعلیم و تربیت اظهار داشت: فردا میزبان رئیس جمهور در سالن اجلاس سران هستیم. دست كم از شش عنوان كتاب و 5000 صفحه مطلب رونمایی خواهیم كرد و تمبر یادبود یكصدمین سال تربیت معلم رونمایی می شود.
طاهری نیا افزود: نكوداشت كه تمام شود كار ما آغاز می شود و 5000 محتوای تخصصی تولید شده كه خوراك خوبی برای مدیران و سیاست گذاران است.
معاون دانشگاه فرهنگیان به انجام مطالعه موردی تربیت معلم در 14 كشور باز اشاره نمود و اظهار داشت: در یافتیم كه اطلاعات كاملی از تربیت معلم در همه كشورها وجود ندارد اما تاریخ تربیت معلم ایران مدون شده است.
منبع:

1398/02/13
13:21:47
5.0 / 5
4094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین