وزیر آموزش وپرورش خبر داد:

واگذاری اختیار اعلام آخر سال تحصیلی به مدیران كل استانی

واگذاری اختیار اعلام آخر سال تحصیلی به مدیران كل استانی

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش از واگذاری اختیار اعلام آخر سال تحصیلی به مدیران كل استانی اطلاع داد و اظهار داشت: بیمه خانه و تجهیزات معلمان را پیگیری می نماییم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، سید محمد بطحائی در جلسه با رؤسا و مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق لرستان از تصمیمات و برنامه ریزی برای جبران خسارات سیل در حوزه آموزش و پرورش اطلاع داد و اظهار داشت: آموزش و پرورش بعنوان یك دستگاه حاكمیتی گسترده در تمامی حوادث بویژه همین حادثه سیل نقش خویش را به خوبی ایفا كرده است كه صمیمانه از تمامی همكاران عزیزم در سازمان های اداری این نهاد كه نقش بسیار مهمی را برعهده داشتند تقدیر و تشكر می كنم و خداقوت می گویم.
وی با اشاره به اینكه یكی از مهم ترین كاركردهای اجتماعی آموزش و پرورش كاركرد اجتماعی آن است، خاطرنشان كرد: آنچه كه می تواند مهم ترین عامل تأثیر گذار در تقویت روحیه و بازگشت نشاط و امید به جامعه ی ما باشد آموزش و پرورش است؛ آمد و شد دانش آموزان در كوچه ها و خیابان ها و به صدا درآمدن زنگ مدارس سبب بازگشت امید و آرامش به جامعه می شود.
كارگروه ویژه بحران سیل در استان های مختلف تشكیل شد
وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه به لطف خدا و با تدابیر مسئولین استان خسارات جانی این سیل بی سابقه كم گزارش شده در حالیكه می توانست سبب از دست رفتن جان هزاران نفر از هموطنان ما شود و سبب آثار غیرقابل جبرانی شود، اضافه كرد: برای پشتیبانی یك ساختار سازمانی موقتی را تشكیل دادیم و آقای مددی را بعنوان مسئول كارگروه ویژه بحران سیل در استان های مختلف تعیین كردیم و دستور العمل و نقشه راهی تدوین شده و استان های مختلفی بعنوان استان های معین تعیین شده و وظایف آنها به صورت كمی تعریف شده است.
بطحائی خاطرنشان كرد: چند استان بعنوان استان های معین لرستان و آقای محمد زاده بعنوان مسئول كار گروه ویژه لرستان تعیین شدند.
بیمه خانه و تجهیزات معلمان پیگیری می شود
وی با اشاره به اینكه معلمان جز اقشار صدمه پذیر هستند و نخستین كار ما در حوزه معلمان و همكاران است، افزود: باید بیمه خانه و تجهیزات معلمان را پیگیری نماییم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه نخستین كار اسكان ویژه و موقت برای معلمان و همكاران است كه الان در بعضی استان ها كمپ هایی ویژه برای اسكان فرهنگیان پیش بینی كرده ایم، خاطرنشان كرد: در استان لرستان تصمیم گیری در مورد این مورد بر عهده ی مدیركل و آقایان محمد زاده و مددی است.
پرداخت مطالبات و معوقات معلمانی كه در این حادثه صدمه دیده اند در اولویت قرار می گیرد
بطحائی با تاكید بر اینكه برنامه داریم مقداری كمك های بلاعوض و تسهیلات كم بهره برای این عزیزان در نظر بگیریم، اضافه كرد: پرداخت مطالبات و معوقات معلمانی كه در این حادثه صدمه دیده اند در اولویت قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه فضاهایی كه قابل تعمیر هستند باید سریعاً پاكسازی شده و فعالیت ها در آنها آغاز شود و برای این مورد اعتباراتی جداگانه در نظر گرفته ایم، تصریح كرد: فضاهایی كه به تخریب و بازسازی نیاز دارند در اختیار سازمان نوسازی قرار خواهد گرفت و امیدواریم تا مهر ماه شاهد بازگشایی آنها باشیم و البته مدارسی كه تا مهر ماه آماده نشوند از راه كانكس تا زمان اتمام روند عمرانی فعالیت های خویش را ادامه دهند.
سریعاً باید اردوی علمی دانش آموزی طراحی كنیم
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بیشترین نگرانی در مورد دانش آموزان پایه دوازدهم است، خاطرنشان كرد: با عنایت به تجربه كرمانشاه، سریعاً باید یك اردوی علمی دانش آموزی طراحی نماییم و سخت افزار و تجهیزات و هماهنگی های آن انجام شده و در هفته آینده اطلاع رسانی شود.
بطحائی با تاكید بر اینكه اختیار اعلام آخر سال تحصیلی را به مدیركل خواهیم داد كه چنانچه مدیركل و شورای معاونان به این نتیجه رسیدند كه امكان ادامه سال تحصیلی برای برخی مناطق وجود ندارد آخر سال تحصیلی را اعلام نموده و بودجه بندی امتحان دانش آموزان تا همان جایی كه درس داده شده در نظر گرفته شود، اضافه كرد: لوازم تحریر و كتب درسی دانش آموزان در ابتدای هفته آینده تأمین خواهد شد.
روحیه نشاط و شادابی به دانش آموزان برمی گردد
وی با اشاره به اینكه كانون های پرورشی و برنامه های فرهنگی و هنری با هماهنگی با كار گروه ویژه لرستان می بایست سریعاً زمینه ی اجرای برنامه های خویش را ایجاد كنند، اظهار داشت: كانون پرورش فكری یك تیم ویژه را در مناطق سیل زده مستقر خواهد كرد؛ معاونت تربیت بدنی با راه اندازی زمین های بازی به نشاط و شادابی دانش كمك نماید.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: آنچه كه برای ما مهم می باشد روحیه فرزندان ماست، اینكه خویش را در مقابل حوادث نبازند و به لحاظ روحی پایدار بمانند.

1398/01/24
15:42:09
5.0 / 5
4393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین