وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

آمادگی برای بازگشایی مدارس در گلستان، مدارس معمولان و پلدختر در وضعیت خطر

آمادگی برای بازگشایی مدارس در گلستان، مدارس معمولان و پلدختر در وضعیت خطر

مدیریت آموزش: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در منطقه ˮمعمولانˮ و ˮپلدخترˮ لرستان شدت سیل زیاده بوده و مدارس زیادی در حالت خطر قرار گرفته و لطمه دیده اند، اظهار داشت: اعتباراتی برای ایمن سازی و بازسازی مدارس پیش بینی شده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحائی در جریان بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان اظهار نمود: همكارانم تمام تلاش خودرا به عمل آوردند كه تا جایی كه امكان دارد مدارس از شنبه شروع به كار كنند.
وی ادامه داد: البته در بعضی موارد امكان ایاب و ذهاب دانش آموزان وجود ندارد و مدارس جایگزین پیش بینی شده است. ۵۵ تا ۶۰ كانكس بزودی به مناطق سیل زده می رسد؛ تجهیزات كلاسی باز ارسال و مستقر شده است و آماده بازگشایی مدارس در ۱۷ فروردین هستیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در بعضی مناطق مشكلاتی وجود دارد و گرفتار آب گرفتگی هستند، اظهار داشت: در مناطقی كه اسكان موقت برای مردم فراهم شده باز مدارس جایگزین پیش بینی شده است.
بطحائی درباره وضعیت سایر استان های سیل زده باز اظهار داشت: با عنایت به اقداماتی كه ما به تبع دولت انجام می دهیم، نخستین اولویت حفظ سلامت و جان دانش آموزان است. ضمن آنكه باید در نخستین فرصت مدارس را بازگشایی نماییم، تلاش می نماییم كه بچه ها با عجله ما در به راه انداختن مدارس با مشكل روبرو نشوند.
وی افزود: در معمولان و پلدختر لرستان شدت سیل زیاده بوده و مدارس زیادی در حالت خطر قرار گرفته و لطمه دیدند. هنوز گزارش دقیق نداریم، اما امكانات ما برای مناطق سیل زده فراهم است. پیش بینی لازم برای تهیه و ارسال لوازم التحریر، كتاب، میز و نیمكت و … هم صورت گرفته است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه اعتباراتی برای ایمن سازی و بازسازی مدارس باز پیش بینی شده است، اظهار داشت: به محض آنكه مشكلات ناشی از این اتفاق طبیعی برطرف شود و مردم به خانه و زندگی شان بازگردند، آموزش و پرورش به نمایش خدمات آموزشی مشغول خواهد شد.1398/01/16
18:06:58
5.0 / 5
4236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین