در جلسه بررسی وضعیت مدارس سیل زده گلستان مطرح شد

علاوه بر عمران مدارس سیل زده از معلمان لطمه دیده حمایت می شود

علاوه بر عمران مدارس سیل زده از معلمان لطمه دیده حمایت می شود

مدیریت آموزش: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش تاكید داشتند كه در كنار كار عمرانی كه برای مدارس سیل زده انجام می شود، پشتیبانی از معلمان لطمه دیده هم با جدیت دنبال شود و در این راستا با صندوق ذخیره فرهنگیان و بیمه معلم هماهنگی هایی انجام شده است و همین طور با بانك ملی جهت وام های كم بهره برای معلمان شهرهای لطمه دیده رایزنی شده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، بامداد امروز یكشنبه ۱۱ فروردین ۹۸ جلسه بررسی وضعیت مدارس سیل زده گلستان، با حضور مقامات كشوری و استانی در استانداری گلستان اجرا شد. مهراله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور ضمن تشكر از زحمات مدیران كل آموزش و پرورش و سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، اظهار نمود: تمام تلاش و همت ما این است كه مدارس آماده استفاده دانش آموزان پس از تعطیلات نوروزی شود.
وی افزود: ۵۰ كانكس از استان های كرمانشاه، خراسان رضوی و ایلام با كاربری آموزشی به سمت استان گلستان در حال ارسال است كه امروز به استان گلستان خواهد رسید.
رخشانی مهر اضافه كرد: در جریان طوفان و سیل اخیر به موتورخانه ها و تاسیسات مدارس باز لطمه جدی وارد شد كه با همت همكاران ما تعمیرات آنها در حال انجام می باشد.
این مقام مسئول اشاره كرد: انتظار داریم كه اعتبارات مدیریت بحران در اختیار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هم قرار گیرد تا خللی در روند آموزشی دانش آموزان ایجاد نشود.

علاوه بر عمران مدارس سیل زده از معلمان لطمه دیده حمایت می شود
علی الهیار تركمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش باز در این نشست اذعان كرد: وزیر آموزش و پرورش تاكید داشتند كه در كنار كار عمرانی كه برای مدارس سیل زده انجام می شود، پشتیبانی از معلمان لطمه دیده هم با جدیت دنبال شود و در این راستا با صندوق ذخیره فرهنگیان و بیمه معلم هماهنگی هایی انجام شده است و همین طور با بانك ملی جهت وام های كم بهره برای معلمان شهرهای لطمه دیده رایزنی شده است.
محمد رضا جعفری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز كشور باز در این نشست اظهار داشت: جامعه خیرین مدرسه ساز كشور تمام تلاش خودرا خواهدنمود تا در ساخت و بازسازی و ترمیم مدارس لطمه دیده به هم وطنان در استان گلستان كمك نماید.
میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان باز در این نشست ضمن تشكر از حضور معاونین وزیر آموزش و پرورش در استان، اظهار داشت: باز شدن مدارس حیاتی باردیگر به شهرهای لطمه دیده خواهد بخشید و بنده هم اعتقاد دارم كه باید این امر مهم صورت پذیرد.
وی ضمن نمایش گزارشی از سیل اخیر استان گلستان، اشاره كرد: از همه نیروهای امدادی و خدمات رسان تشكر می كنم و از مجموعه بزرگ آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس بابت قرار دادن تمام ظرفیت و مدارس خود در اختیار سیل زدگان، تشكر می كنم.
وی ادامه داد: نخستین جایی كه سیل زدگان در آن اسكان پیدا كردند مدارس بود و همین طور مدارس در اختیار دستگاه های خدمات رسان باز قرار گرفت كه پشتیبانی از دستگاه های خدمات رسان باز نقش بهادار ای در امدادرسانی به هموطنان سیل زده داشتند.
غراوی افزود: مدارس لطمه دیده بعضی نوساز و بعضی باز قدیمی بودند و انشالله اعتباراتی برای جبران خسارات وارد شده به آنها در نظر خواهیم گرفت و انتظار داریم كه برآورد خسارت ها با سرعت صورت گیرد و پس از برآورد آنها بتوانیم اعتبارات لازم را به آنها اختصاص دهیم.
غراوی در پایان، ضمن تقدیر و تشكر از اقدامات وزارت آموزش و پرورش وسازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای فعالیت های انجام شده در استان گلستان اظهار داشت: مدارس ما ایمن ترین مكان ها برای اسكان سیل زدگان بود و اگر مدارس نبود حجم خسارت ها گسترده می شد و بدون شك، مدارس در كاهش تلفات جانی نقش بهادار ای را ایفا كردند.

۴۰ هزار نفر در مدارس گلستان اسكان داده شدند
احسان گوهری راد، مدیركل آموزش و پرورش گلستان، در گزارشی از وضعیت مدارس مناطق سیل زده اظهار داشت: حدود ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان سیل زده در مدارس آب گرفته شهرستان آق قلا- كه روند آموزشی آنها گرفتار مشكل است از طریق۵۰ كانكسی كه كاربری آموزشی داشته و امروز به استان گلستان می رسد تا در اختیار مدارس قرار گیرد سپس تعطیلات به تحصیل خود ادامه خواهند داد.
وی ادامه داد: مشكل مدارس در شهرستان گنبدكاووس حل شده است، اما با افزایش آب گرفتگی در شهرستان گمیشان تعداد مدارس لطمه دیده از ۲۵۶ به ۳۰۸ مدرسه رسیده است.
گوهری راد افزود: ۱۲ مدرسه شهرستان بندر تركمن در اختیار سیل زدگان و دستگاه های اجرایی قرار گرفته است. تا كنون ۵۲ مدرسه در اختیار دستگاه اجرایی امدادرسان قرار گرفته است و حدود ۴۰ هزار نفر از هم استانی های سیل زده در اماكن آموزشی اسكان داده شده اند.
یاسر لیوانی مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان باز در این نشست اظهار داشت: علاوه بر آب گرفتگی مدارس، به تاسیسات و تجهیزات آنها باز خساراتی جدی وارد شد.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، وی افزود: حدود ۲۶ میلیارد تومان خسارت به مدارس وارد شده است.1398/01/16
17:34:25
5.0 / 5
4229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین