سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران مطرح كرد

همكاری مدارس با آتش نشانی برای برگزاری چهارشنبه آخر سال بی خطر

همكاری مدارس با آتش نشانی برای برگزاری چهارشنبه آخر سال بی خطر

به گزارش مدیریت آموزش سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: در اسفند تمركز خویش را روی مراسم چهارشنبه آخر سال می گذاریم. قبلاً نیاز در این زمینه نبود، اما در سالهای اخیر مدارس با ما همكاری می كنند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، جلال ملكی در برنامه تلویزیونی پرسشگر كه شامگاه گذشته روی آنتن رفت، با اشاره به مراسم چهارشنبه آخر سال و اقدامات آموزش و پرورش در این زمینه اظهار داشت: عبور از چهارشنبه سوری و آگاهی دهی درباره آن، به یك شب و دو شب بسنده نمی شود؛ نگاه بلند مدتی نیاز دارد كه باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی ادامه داد: شاید در سال های گذشته هیچ گونه همكاری خوبی حتی از جانب آموزش و پرورش نمی دیدیم، اما در سال های اخیر وضعیت بهتر شده است و برخی مسائل ایمنی در دروس گنجانده شده و از حضور همكاران ما در مدارس استقبال می كنند.

ملكی با اشاره به اینكه اقداماتی انجام شده است اما باید معلمان و مربیان در كلاس های درس در محدوده سنی نوجوانی و كودكی بخصوص در دوره ابتدایی آموزش هایی بدهند بیان كرد: تخلیه درست هیجان در این سنین شاید مشكل باشد؛ باید ببینیم چه یاد داده ایم و چه از دانش آموز می خواهیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اضافه كرد: لازم است روزی چند دقیقه با دانش آموزان صحبت كنند و توضیح بدهند كه در گذشته جشن چهارشنبه آخر سال چطور بوده و مواد دست ساز و شیمیایی آتش زا چه خطراتی دارد و چگونه می توان این مراسم را طوری برگزار كرد كه بیشتر خوش بگذرد ولی ایمنی حفظ شود.

وی با اشاره به اینكه در بسیاری كشورها جشن هایی مشابه وجود دارد اما ایمن است و حتی بعنوان جاذبه توریستی مطرح است، اظهار نمود: مدارس آنها با برگزاری برخی مسابقات و جاذبه های توریستی، آنرا جهت دهی می كنند و طرز شاد بودن صحیح را به نحوی كه به خود و دیگران صدمه نزنند را می آموزند.

ملكی افزود: كارشناسان ما به صورت نامنظم در كلاس ها برای آموزش های ایمنی حضور می یافتند، اما در اسفند تمركز خویش را روی مراسم چهارشنبه سوری می گذاریم. قبلاً جذابیت و نیاز در این زمینه نبود، اما در سالهای اخیر این جذابیت بوجود آمده و مدارس استقبال می كنند و هفته قبل هم وزیر آموزش و پرورش در مانور ایمنی حضور یافت.

وی با اشاره به اینكه تعامل خوبی با آموزش و پرورش داریم اظهار داشت: در همین هفته گذشته بیشتر از ۱۰ مانور بزرگ داشتیم كه سه مورد آن در مدارس بود. ما در تهران سالانه دومرتبه از مدارس بازدید سخت افزاری می نماییم. مدرسه ای در تهران نیست كه كارشناسان به دفعات در آنجا حضور نیافته باشند و در مدارس پیش قدم كه درخواست داده باشند مانور ایمنی برگزار شده است.

1397/12/29
14:34:57
5.0 / 5
4285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین