معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

طراحی مسیر شغلی دانش آموزان

طراحی مسیر شغلی دانش آموزان

مدیریت آموزش: معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ساختار فعلی نظام آموزشی را بزرگترین چالش پیش رو دانست و اظهار داشت: كنكور بعنوان سد بزرگی در مقابل فعالیت های تربیتی كاملا خودرا نشان داده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا كاظمی با اشاره به چالش های تحقق اهداف پرورشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار داشت: فلسفه شكل گیری سند تحول همین چالش های موجود در حوزه تعلیم و تربیت بود.
وی ادامه داد: در فرایند تربیت، یك قسمت معرفت است و قسمت های اساسی آن، كاربرد معرفت و تغییر رفتار برای به زیستن و با یكدیگر زیستن و به عبارت دیگر ساخت یك انسان اجتماعی و برخورداری از حیات طیبه است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برمبنای سندتحول بنیادین معتقدیم كه فرایند آموزش هم باید به تربیت منجر شود، اظهار داشت: بعنوان قسمتی از این فرایند تربیت، در خدمت دانش آموزان هستیم. اما اساسا سهم آموزش در سبد فعالیت های آموزش و پرورش بسیار سنگین است و شاید بسیاری لطمه هایی كه می بینیم به سنگین شدن سهم آموزش و دور شدن از هدف غایی تربیت برمی گردد.
كاظمی اضافه كرد: هدف میانی سندتحول، حیات طیبه و استراتژی آن تعلیم و تربیت تمام ساحتی است. یك فرایند تعاملی كه نتیجه آن تكوین و تعالی هویت متربی مورد تاكید قرار گرفته است.
وی ساختار فعلی نظام آموزشی را بزرگترین چالش پیش رو دانست و اظهار داشت: كنكور بعنوان سد بزرگی در مقابل فعالیت های تربیتی كاملا خودرا نشان داده است. در خود فضای آموزش در چارچوب برنامه درسی ملی باز فرصتی كه معلم بتواند برای تربیت زمینه سازی كند وجود ندارد. باید تغییرات جدی در مدلها و روش های تربیتی خود ایجاد نماییم تا بتوانیم موفق شویم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه وزیر باز حالا به دنبال ایجاد این موقعیت های تربیتی است اظهار داشت: ما تلاش می نماییم موقعیت هایی را بعنوان مكمل برنامه درسی ملی ایجاد نماییم. حالا هدف گیری به این سمت است كه مربی پرورشی در مدرسه مدیریت فضای تعلیم و تربیت را به عهده بگیرد.
كاظمی با اشاره به لزوم تعلیم و تربیت تمام ساحتی، اظهار داشت: برنامه های موقعیت ساز اجرا می نماییم. در حوزه ساحت تربیتی سیاسی انتخابات شوراهای مدرسه، مجامع دانش آموزی در سطح استان و مجلس دانش آموزی را در سطح كشور داریم.
وی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اضافه كرد: دفاع از مبانی اعتقادی و ارزش های اصیل انقلاب همچون اهدافی است كه مدنظر داریم. برنامه هایی در دست طراحی است و طراحی مسیر شغلی دانش آموزان و كوشش برای كمك به همكاران كه ماموریت تربیتی آنها محقق شود را دنبال می نماییم. طرح ایران مهارت با نرخ پوشش 10 درصد باز از كارهای خوب است.1397/12/25
12:24:56
5.0 / 5
4324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین