استفاده از هوش مصنوعی برای درمان آرتروز

استفاده از هوش مصنوعی برای درمان آرتروز

مدیریت آموزش: محققان برای نخستین بار از هوش مصنوعی برای پی بردن به نحوه پیشرفت بیماری آرتروز در بدن كودكان و میزان احتمال بهبود آنها كمك گرفته اند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از نیواطلس، آرتروز یكی از بیماری های خطرناكی است كه احتمال ابتلای كودكان به آن وجود دارد و در شرایطی كه برخی از كودكان مبتلا در گذر زمان بهبود می یابند، بیماری بعضی از آنها باز بدتر شده و به مراقبت های جدی پزشكی نیاز پیدا می كنند.
یك روش جدید مبتنی بر خودآموزی كامپیوتر ها و هوش مصنوعی، پیش بینی این مساله كه كدامیك از كودكان مبتلا به آرتروز بهبود یافته و كدامیك به درمان نیاز پیدا می كنند را مشخص می كند. این نخستین بار است كه پیش بینی شرایط آتی كودكان مبتلا به آرتروز با چنین دقتی ممكن می شود.
محققان دانشگاه تورنتو با جمع آوری اطلاعات پزشكی ۶۴۰ كودك مبتلا به آرتروز طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ موفق به ابداع این روش درمانی شده اند و در نهایت الگوی هوشمند خودرا طراحی نموده اند.
در این روش با بررسی استخوان های نواحی مختلف بدن مانند انگشتان، مچ دست، مچ پا، زانو و غیره می توان كودكان را بر حسب شرایطی كه در آینده پیدا می كنند، گروه بندی كرد. انتظار می رود در آینده با افزایش دقت این روش، از هزینه ها و مدت زمان لازم برای درمان این بیماری مهلك كاسته شود.

1397/12/08
16:23:57
5.0 / 5
4903
تگهای خبر: دانشگاه , كامپیوتر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین