تحصیل مجانی ۲۵ درصد نوآموزان در كشور

تحصیل مجانی ۲۵ درصد نوآموزان در كشور

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل پیش دبستانی وزارت آموزش وپرورش از تحصیل ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نوآموز پیش دبستانی و مجانی بودن تحصیل ۲۵ درصد از این نوآموزان در كشور اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رخساره فضلی در حاشیه همایش ملی یافت های پیش دبستانی در حوزه پیش دبستانی اظهار نمود: مهم ترین راهبرد آموزش وپرورش كشور هم اكنون، توسعه كیفی دوره پیش دبستانی است.
وی بابیان اینكه اقدامات گسترده ای در حوزه كیفیت بخشی به دوره پیش دبستانی صورت گرفته است، تصریح كرد: توجه به مؤلفه های اجتماعی با در نظر گرفتن تفاوت های فردی ازجمله راهبردهای مهم مجموعه پیش دبستانی كشور در حوزه كیفیت بخشی به این دوره مهم تحصیلی است.
مدیركل پیش دبستانی وزارت آموزش وپرورش در ادامه اظهار داشت: بالغ بر ۱میلیون و ۶۰۰هزار نوآموز پیش دبستانی در كشور تحصیل می كنند. ۲۵درصد این نوآموزان هم در مناطق عشایری و كم تر توسعه یافته قرار دارند و هزینه تحصیل آنها به صورت كامل مجانی است.
فضلی اضافه كرد: این حمایت دولتی از نوآموزان پیش دبستانی بر مبنای ضریب محرومیت منطقه و سطح منطقه ازلحاظ شاخص محرومیت و توسعه یافتگی صورت می گیرد.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، وی اظهار داشت: توسعه كمی و كیفی پیش دبستانی بدون داشتن نیروهای كیفی و توانمند محقق نمی گردد. بر همین مبنا تمام تلاش خویش را برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای مربیان پیش دبستانی به كارخواهیم بست.
1397/12/07
20:04:58
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , توسعه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین