تدریس واحد درسی ذهن آگاهی در مدارس انگلیس

تدریس واحد درسی ذهن آگاهی در مدارس انگلیس

به گزارش مدیریت آموزش دولت انگلیس اعلام نمود: بزودی دانش آموزان این كشور تحت آموزش تكنیك ˮذهن آگاهیˮ یا ˮحضور در لحظهˮ (mindfulness) بعنوان یك واحد درسی جدید قرار می گیرند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، ریاضی، علوم و تاریخ همچون دروسی هستند كه در تمامی مدارس انگلیس آموزش داده می شوند اما طبق برنامه جدید دولت این كشور مقرر است با افزوده شدن یك واحد درسی جدید، صدها دانش آموز در مدارس انگلیس تحت آموزش تكنیك حضور در لحظه قرار گیرند.
طبق این برنامه جدید در حدود ۳۷۰ مدرسه در انگلیس دانش آموزان آموزش های مربوط به حضور در لحظه را بعنوان بخشی از دوره تحصیلی شان فرا می گیرند تا به بهبود سلامت روان آنان كمك گردد.
دولت انگلیس اعلام نمود: دانش آموزان با كمك كارشناسان سلامت روان با تكنیك های آرام سازی (relaxation)، تمرین تنفسی و دیگر روش ها آشنا می شوند تا به آنان كمك گردد بتوانند احساسات خویش را كنترل كنند. هدف از اجرای این برنامه مطالعه رویكردهایی است كه در جهان به سرعت در حال تغییر، بهترین كارایی را برای جوانان دارد.
به گزارش نیویورك تایمز، این برنامه چند ماه بعد از آن تدوین شد كه مطالعه انجام شده در انگلیس نشان داد یك هشتم از كودكان و نوجوانان پنج تا ۱۹ ساله در این كشور دست كم از یك نوع اختلال روانی رنج می برند.1397/11/17
17:50:00
5.0 / 5
4456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین