برگزاری نمایشگاه های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن

برگزاری نمایشگاه های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن

به گزارش مدیریت آموزش دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه های مدرسه انقلاب در روزهای دهه مبارك فجر اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حسین تاریخی دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در نشست خبری نمایشگاه های مدرسه انقلاب كه در هنرستان هنر و رسانه تهران برگزار شد، اظهار نمود: اصلی ترین برنامه ما در دهه فجر، برگزاری مدرسه انقلاب است و مهم ترین اتفاق هم در این راستا این است كه كه دانش آموزان به روایت گری آرمان های انقلاب اقدام می كنند.

وی با اشاره به اینكه نمایشگاه های مدرسه انقلاب در ۴ بخش برپا می شود، اظهار داشت: «دیروز ما» شامل رستاخیز سقوط و اسوه های انقلاب، «امروز ما» شامل آفتاب ولایت، دیوار فریاد و موج پنجم، «مجاهدان سایبری» شامل فرصت های فضای مجازی، تهدیدهای فضای مجازی و راه های مقابله و «فردای ما» شامل انصار المهدی، خصوصیت های منتظران، سیمای حكومت مهدوی و اربعین حسینی است.

تاریخی افزود: بخش «رستاخیز سقوط» شامل فساد اقتصادی، فساد سیاسی و وابستگی، بخش «اسوه های انقلاب» شامل شخصیت حضرت امام و ایران، شهدای شاخص و بزرگان انقلاب و «آفتاب ولایت» شامل ولایت فقیه و نقش آفرینی رهبری، بخش «دیوار فریاد» شامل دشمن شناسی و عرصه های نفوذ دشمن، راه های مقابله و بخش «موج پنجم» شامل نقش دهه شصتی ها، سبك زندگی ایران اسلامی، تولید ملی و كالای ایرانی و تبیین هنرمندانه نظریه مقاومت است.

وی با اشاره به اینكه در دوره متوسطه اول جشن های انقلاب و در دوره متوسطه دوم نمایشگاه های مدرسه انقلاب برپا می شود، اضافه كرد: تا كنون ۴ هزار مدرسه برای برگزاری مدرسه انقلاب ثبت نام كردند و ثبت نام تا ۱۲ بهمن ادامه دارد، همینطور نمایشگاه های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن و برای بعضی از نمایشگاه های باكیفیت تا آخر بهمن ادامه دارد.

دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به بخش ویژه نمایشگاه مدرسه انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: بخش ویژه شامل چهل برگ، هویت بانوی مسلمان و آیه سال است كه چهل برگ شامل «پویش در خواب بیند پنبه دانه»، «دستاوردهای معنوی انقلاب شامل هویت، استقلال و امنیت» و «خرمشهرها در پیش است شامل جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی»، «چهل سال چالش، چهل سال پیروزی» و «پاسخگویی به شبهات»
وی افزود: هویت بانوی مسلمان شامل «الگوی سوم زن یعنی نه برداشت شرقی ها و غربی ها از زن»، «ضریح بی نشان (تبیین الگوی حضرت زهرا (س))» و «جاهلیت مدرن» است و بخش بعدی آیه سال است كه شامل آیه آخر سوره فتح و بخش كتابخوانی «جوانه ها» با محوریت آیه سال است.

تاریخی با اشاره به اینكه سایت مدرسه انقلاب را رونمایی كردیم، تصریح كرد: دانش آموزان می توانند با رجوع به سایت مدرسه انقلاب، اطلاعات لازم درباره نمایشگاه مدرسه انقلاب را كسب كنند.

وی از برگزاری جشن انقلاب با هدف تقدیر از دست اندركاران برگزاری مدرسه انقلاب هم در روزهای بهمن اطلاع داد و اظهار داشت: با همكاری شبكه امید، برنامه تلویزیونی «مدرسه انقلاب» هر روز از ساعت ۱۸: ۳۰ به مدت نیم ساعت پخش می شود و هر روز نمایشگاه های مدرسه انقلاب معرفی می شود.

دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از فراخوان تئاتر با محوریت «سرباز كوچك امام» برای دانش آموزان پسر و «راز درخت كوچك» برای دانش آموزان دختر و فراخوان داستان انقلاب كه تاریخ شفاهی انقلاب است، اطلاع داد و اظهار نمود: مهلت ارسال فراخوان های تا آخر بهمن است.

او همینطور به اردوی آموزشی مدرسه انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: یك هزار دانش آموز ثبت نام كردند كه در ابتدا محل های در رابطه با انقلاب در شهرهای خویش را بازدید كرده و پس از آن به تهران می آیند و مكان های مختلف كه تأثیر در روند انقلاب داشتند را بازدید می كنند.

تاریخی از طرح پاسخگویی آنلاین به شبهات دانش آموزان در سامانه همراز و با استفاده از شماره تلفن ۰۲۵۳۷۱۱۴۹ اطلاع داد و تصریح كرد: همینطور ۳۰۰ مبلغ به شهرهای مختلف جهت پاسخگویی به شبهات دانش آموزان در روزهای دهه فجر اعزام می شوند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از چاپ و توزیع كتاب پرسمان دانش آموزی كه ۱۲۰ سوال دانش آموزی است و همینطور كتاب جوانه با محوریت آیه سال كه مربوط استكبارستیزی است، اطلاع داد.
1397/11/06
23:56:46
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین