در بسته خبری اجتماعی بخوانید؛

آخر هفته برفی در تهران، اعلام شمار سارقان حرفه ای در كشور

آخر هفته برفی در تهران، اعلام شمار سارقان حرفه ای در كشور

به گزارش مدیریت آموزش آخر هفته برفی در تهران، رفع همپوشانی بیمه ای با اتمام اعتبار دفترچه ها، واكنش پلیس به ˮپولی شدن معابرˮ واعلام تعداد سارقان حرفه ای در كشور از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در 26 روز دی ماه هستند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز (26دی) 60 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:

زمان ثبت نام طرح ترافیك بعد از تعیین تكلیف طرح زوج و فرد

محمد علیخانی-رئیس كمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینكه چند ماه مانده به آخر سال روند ثبت نام طرح ترافیك آغاز می شود، اظهار داشت: امسال ثبت نام طرح ترافیك بعد از تعیین تكلیف طرح زوج و فرد خواهد بود.

لزوم ساماندهی نحوه تفكیك و جمع آوری پسماند شهر تهران

محمد سالاری-رئیس كمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه وضعیت فعلی مدیریت پسماند شهر تهران وهن پایتخت است و باید وضعیت تفكیك و جمع آوری پسماند شهر تهران ساماندهی گردد، اظهار داشت: اهتمام مدیریت شهری برای ساماندهی وضعیت نابسامان نحوه تفكیك، جمع آوری و مدیریت پسماند و زباله های شهر تهران از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. بنابراین تدوین و تهیه و اجرای طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران باید مورد توجه قرار گیرد.

۱۳ سالگیِ "پزشك خانواده" و سرانجام نسخه شفابخش "سلامت"

حدود ۱۳ سال پیش بهداشت و درمانی ها به این نتیجه رسیدند كه برنامه پزشك خانواده را اجرا كنند تا نسخه ای شفابخش باشد برای سلامت ایرانیان، برنامه ای كه كاهش هزینه های مردم و نظام سلامت، اجرای سطح بندی خدمات، جلوگیری از تقاضاهای القایی و... از اهدافش بود، اما این برنامه با گذشت سال ها، هنوز در ابتدای راه است!

كارشناسان و دست اندركاران نظام سلامت كشور همواره "برنامه پزشك خانواده" را تنها نسخه شفابخش نظام سلامت خوانده اند؛ برنامه ای كه هدفش ارتقاء كیفیت خدمات مراقبتی و پیشگیرانه، نجات بیماران از سرگردانی در دریافت خدمات، كاهش هزینه های سلامتی، تحقق شعار عدالت در سلامت و... بوده است. بر همین مبنا طرح پزشك خانواده در ایران از اواخر دولت هشتم و از روستاها كلید خورد. بعد از آن هم در دولت های بعد راهش را با راه اندازی نسخه ۰۱ و ۰۲ پزشك خانواده به شهرها باز كرد، اما نتوانست اقبال چندانی به دست آورد و در طول این سال ها نه تنها در روستاها انتظارات را برآورده نكرد، بلكه توسعه آن به شهرها هم با اما و اگرهایی همراه بود و تنها در دو استان فارس و مازندران ماندگار شد.

كاهش ۵۰ درصدی خطر حمله قلبی در افراد سالم با ورزش

محققان با اشاره به اینكه نداشتن فعالیت جسمی كافی می تواند خطر حمله قلبی را در طولانی مدت به میزان زیادی افزایش دهد، اظهار داشتند: حتی درصورتیكه هم اكنون علائم این مشكل وجود نداشته باشد احتمال خطر حمله قلبی در آینده وجود دارد.

تامین«جهیزیه» از لحاظ قانونی بر عهده زن است؟

تهیه «جهیزیه» از قدیمی ترین سنت های ایرانی است كه این روزها تامین آن به یكی از دغدغه های اصلی خانواده ها تبدیل شده؛ دغدغه ای كه حتی اگر جوانان هم قصد ازدواج داشته باشند، خانواده دختران را به علت هزینه های كمرشكن خرید جهیزیه و شرایط خاص اقتصادی جامعه با بحران مواجه می كند. این مورد امكان دارد خود عاملی در كاهش آمار ازدواج جوانان باشد، اما سوالی كه پیش می آید این است كه آیا تامین جهیزیه بر دوش خانواده دختر است؟

رفع همپوشانی بیمه ای با اتمام اعتبار دفترچه ها/ چند دفترچه ای ها باید یكی را انتخاب كنند

احمد میدری-معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح رفع همپوشانی های بیمه برای افراد چند دفترچه ای اظهار داشت: این طرح در حال اجراست؛ شاید در این مقطع برخی افراد 2 دفترچه داشته باشند ولی زمانی كه اعتبار دفترچه شان تمام شود، در زمان تمدید باید یكی را انتخاب كنند. ما كانال ارتباطی با بیمه سلامت داریم و آنها با همراهی تامین اجتماعی در حال رفع همپوشانی بیمه ای هستند.

۵۴ درصد معلمان تهرانی فقر درآمدی دارند

یك استاد دانشگاه ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی كشور كه سبب تولید پدیده «چند شغلی بودن» و «زمان فروشی» شده است، اظهار داشت: كودكان در این خانواده ها متحمل صدمه های گوناگون می شوند چون كه فرد زمان كافی برای فرزند، خانواده، تفریح، سفر، مشاركت سیاسی و سلامت فردی و... را از دست می دهد تا تورم و مسایل اقتصادی خانواده را جبران كند.

۱۷درصد ازازدواج ها مربوط به دختران زیر ۱۸سال / ۱۴ هزار كودك بیوه زیر ۱۸سال در كشور

یك پژوهشگر اجتماعی با استناد بر پژوهش صورت گرفته در این زمینه با اشاره به اینكه ۱۷ درصد از ازدواج های كشور مربوط به دختران زیر ۱۸ سال است، اظهار داشت: ۱۴ هزار كودك بیوه زیر ۱۸ سال در كشور وجود دارد.

انتظارات گازوئیلی محیط زیست از وزارت نفت

شینا انصاری-مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از عملكرد وزارت نفت در پایش های مشترك از كیفیت گازوئیل اظهار داشت: آنالیز نمونه های گازوئیل در پاییز امسال نشان داده است كه محتوای گوگرد در ۳۹ درصد نمونه ها در حد مجاز و ۶۱ درصد نمونه ها بالاتر از حد مجاز استاندارد یورو ۴ بوده است.

اپلیكیشن هایی كه به كمك حفظ زمین آمده اند

در تهران روزانه نزدیك به ۸۵۰۰ تن پسماند تولید می گردد اما متاسفانه تفكیك از مبدأ پسماندها در تهران كمتر از ۱۰ درصد است. در این شرایط می توان با نصب اپلیكیشن هایی كه به كمك تفكیك پسماند آمده اند، صدمه های دفع پسماندهای شهری و هزینه های اقتصادی آنرا كم كرد.

هر تهرانی سالانه بیشتر از ۳۱۰ كیلوگرم پسماند شهری تولید می كند كه از این میزان حدود ۶۵ درصد زباله ها، زباله های تر و ۳۵ درصد آن پسماندهای خشك هستند. هر كیلوگرم پسماند شهری قابلیت تولید ۲۰۰ سی سی شیرابه را دارد كه ۲۰۰ سی سی شیرابه می تواند ۶ متر مكعب زمین رودخانه ای را مسموم كند و مسمومیت ۶ متر مكعب آب منجر به مسمومیت ۲۰۰ رأس دام و ۱۰۰۰ نفر انسان می گردد. ازاین رو كاهش تولید پسماندها در مرحله اول و كاهش میزان رطوبت در پسماند تولیدی به كاهش این مورد كمك موثری خواهد نمود.

اعلام تعداد سارقان حرفه ای در كشور

سردار ایوب سلیمانی- جانشین فرمانده ناجا اظهار كرد: بنابر آمارهای ما حدود ۲۰۰ هزار نفر سارق حرفه ای در سراسر كشور حضور دارند كه بین ۶۰ تا ۶۵ درصد از سرقت ها از جانب این افراد انجام می گردد و اگر بتوانیم بر روی این سارقان تمركز نماییم اساساً می توانیم آمار سرقت ها را كاهش دهیم؛ البته با عنایت به شرایط موجود، امسال تعداد سارقان جرم اولیه ما افزایش یافته است كه در این باره هم باید برنامه ریزی صورت گیرد.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

آخر هفته برفی در تهران

رفع همپوشانی بیمه ای با اتمام اعتبار دفترچه ها/ چند دفترچه ای ها باید یكی را انتخاب كنند

واكنش پلیس به "پولی شدن معابر"

اعلام تعداد سارقان حرفه ای در كشور

۱۳ سالگیِ "پزشك خانواده" و سرانجام نسخه شفابخش "سلامت"خبرنگار: سپیده رشیدپورایی/دبیر خبر: منیره كربلایی


1397/10/28
21:27:26
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دانشگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین