رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش قزوین:

با عاملان تنبیه دانش آموز قزوینی برخورد می گردد

با عاملان تنبیه دانش آموز قزوینی برخورد می گردد

به گزارش مدیریت آموزش رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان قزوین اعلام نمود: رسیدگی به پرونده تنبیه دانش آموز قزوینی مستلزم اختصاص زمانی در حدود یك ماه است، البته مدیر مدرسه تابحال این اقدام را تكذیب كرده است، ولی درصورتی كه ادعای والدین این دانش آموز ثابت شود برخورد قانونی لازم انجام می گردد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره كل آموزش وپرورش استان قزوین، به دنبال انتشار اخبار پراكنده و شایعات مختلف در ارتباط با پرونده تنبیه دانش آموز قزوینی دریكی از مدارس ناحیه دو قزوین؛ سید حسین بی نیاز رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان عنوان كرد: بعد از طرح شكایت از جانب والدین دانش آموز كلاس پنجم یكی از دبستان های شهر، مدیریت آموزش وپرورش ناحیه دو قزوین مبادرت به بررسی این ادعا كرد.
وی افزود: بازرسان اداره كل و هم از آموزش وپرورش ناحیه دو در محل دبستان حاضرشده و گزارش های لازم را جمع آوری كردند كه درنهایت پرونده اتهامی به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مستقر در اداره كل آموزش وپرورش استان ارجاع داده شد؛ نتیجه بررسی و رأی هیئت بدوی متعاقباً به اطلاع عموم خواهد رسید.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان قزوین اضافه كرد: هم اكنون هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در حال بررسی این پرونده است و طی این بررسی، مدیر مدرسه مربوطه فراخوانده می گردد و با عنایت به مستندات موجود در پرونده به وی تفهیم افترا می گردد و می بایست از خود دفاع كند.

بی نیاز افزود: رسیدگی به این پرونده مستلزم اختصاص زمانی در حدود یك ماه است، البته مدیر مدرسه تابحال این اقدام را تكذیب كرده است، ولی درصورتی كه ادعای والدین این دانش آموز ثابت شود برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

وی عنوان كرد: شایعاتی از قبیل انداختن موش در كیف معلم توسط این دانش آموز تكذیب می گردد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان قزوین اظهار نمود: معلم این دانش آموز توسط هیچ مقامی در آموزش وپرورش اخراج نشده است بلكه وی به علت اختلاف نظرهایی كه با مدیر مدرسه داشته اند طی نامه ای به مدیر آموزش وپرورش ناحیه خواهان قطع همكاری با این دبستان شده است كه تقاضای این معلم مورد موافقت قرارگرفته است.

وی تاكید كرد: تنبیه بدنی در هیچ شرایطی توجیه منطقی و قانونی ندارد و بر مبنای تأكیدات مكرر وزارت آموزش وپرورش در چارچوب بخشنامه های مختلف به ممنوع بودن تنبیه بدنی در مدارس اشاره شده است.

بی نیاز در انتها تاكید كرد: ضمن تاكید به خانواده ها و دانش آموزان به حفظشان و جایگاه والای معلمان گران قدر، از اولیاء دانش آموزان درخواست می گردد در صورت مشاهده هرگونه تنبیه بدنی فرزندشان مراتب را به كارشناسی های ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات اداره مربوطه و یا اداره ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات اداره كل استان گزارش دهند.



1397/10/27
23:16:07
5.0 / 5
4410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین