لزوم اختصاص ساعاتی برای رفع شبهات دینی در مدارس

لزوم اختصاص ساعاتی برای رفع شبهات دینی در مدارس

به گزارش مدیریت آموزش معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینكه نسل نوجوان نیاز دارد وقتی یك روحانی وارد مدرسه می گردد ساعاتی را برای رفع شبهات دینی اختصاص دهد اظهار داشت: هرجا روحانیون ورود دقیقی به مسائل داشته اند شاهد كاهش صدمه های اجتماعی بوده ایم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، عبدالرسول كریمی در همایش امام جماعات مدارس شهر تهران كه در سالن كوثر آموزش و پرورش منطقه۱۴ برگزار گردید اظهار داشت: یكی از كارهای اساسی ما تعمیق آموزه های دینی مبتنی بر سه منشور قران، عترت و نماز است.
وی ادامه داد: در جهت دستیابی به اهداف مدنظر به دنبال آن بودیم رابطه تنگاتنگی با حوزه های علمیه و موسسات قرآنی داشته باشیم. حالا با بیشتر از ۳۰ موسسه قرآنی مرتبط ایم و بیشتر از ۸۰۰ طلبه و روحانی در مدارس مشغول فعالیت اند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به طرح امین اظهار داشت: ۱۵۵ مدرسه مجری این طرح هستند و روحانیون به این مدارس می روند.۲۳۴ خواهران طلبه هم در مدارس فعال اند.
كریمی اضافه كرد: اگر مقرر است صدمه های اجتماعی را به حداقل برسانیم باید یك هم افزایی مناسب صورت گیرد. توانمندسازی مهم می باشد، باید دانش آموزان ما دانایی كسب كنند كه به دنبال آن توانایی تولید می گردد. باید دانش آموزان مانند كوه در مقابل مشكلات ایستادن را فرا بگیرند.
وی با اشاره به اینكه دانش آموزان خصوصیت های رشدی جسمی و ذهنی و سنی خاص خویش را دارند و دارای تفاوت های فردی هستند كه باید در حین برقراری ارتباط به آنها توجه گردد، خطاب به امام جماعات مدارس اظهار داشت: باید محبوبیت و مقبولیت داشته باشیم تا در دل بچه ها اثر نماییم.
وی ادامه داد: باید بدانیم حالا آموزش و پرورش ما تك ساحتی نیست و یكی از مواردی كه باید كار اساسی روی آن انجام دهیم ساحت اخلاقی و اعتقادی است.
كریمی با اشاره به اینكه نسل نوجوان نیاز دارد وقتی یك روحانی وارد مدرسه می گردد ساعاتی را برای رفع شبهات دینی اختصاص دهد اظهار داشت: هرجا روحانیون ورود دقیقی به مسائل داشته اند شاهد كاهش صدمه های اجتماعی بوده ایم. دانش آموز فعلی حرف۳۰ سال پیش را نمی پذیرد، باید در نگاه و در كلام به روز باشیم.
1397/10/17
14:01:39
5.0 / 5
4358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین