زلزله زده هایی كه رتبه های زیر 100 را درو كرده اند

زلزله زده هایی كه رتبه های زیر 100 را درو كرده اند

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل آموزش و پرورش كرمانشاه اظهار داشت: ۱۱۲۷ نفر از دانش آموزان مناطق زلزله زده استان كرمانشاه در اردوگاه شهید باهنر تهران به مدت ۱۵ روز اقامت داشته و تحت آموزش مربیان كشوری قرار گرفتند كه ماحصل آن كسب ۱۳ رتبه زیر ۱۰۰ در كنكور سراسری از جانب دانش آموزان مناطق زلزله زده استان كرمانشاه بود.


به گزارش خبرنگار ایسنا، مجید یزدان پناه در نشست خبری كه امروز( اول دی) برگزار شد، به اتفاقات خوبی كه در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه رخ داده اشاره نمود و اضافه كرد: با تلاش های انجام شده به ۱۳۵۷ دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی تبلت آموزشی اهدا شد، به نحوی كه این دانش آموزان توانستند در كلاسهای آنلاین مشغول به تحصیل شوند.
مدیركل آموزش و پرورش كرمانشاه افزود: همینطور نزدیك هشت و نیم میلیارد تومان بسته های آموزشی شامل كتاب درسی و تقویتی در اختیار دانش آموزان مناطق زلزله زده استان كرمانشاه قرار گرفت.
یزدان پناه افزود: در كنكور سال قبل ۲۷ نفر از دانش آموزان مناطق زلزله زده استان كرمانشاه رتبه های زیر هزار كسب كردند.
یزدان پناه با اشاره به سهمیه پنج درصدی دانش آموزان مناطق زلزله زده در كنكور سراسری اضافه كرد: با تلاش های انجام گرفته این سهمیه ظرف چهار سال آینده هم ماندگار خواهد بود، ضمن اینكه در تلاشیم تا با استفاده از مجمع نمایندگان این زمان را بیشتر نماییم و شاید بتوانیم كرمانشاه را هم به این فهرست اضافه نماییم.
مدیر كل آموزش و پرورش كرمانشاه در ادامه با اشاره به اینكه در جریان زلزله سال قبل استان كرمانشاه ۷۸ مدرسه در مناطق زلزله زده تخریب شد، اضافه كرد: تفاهم نامه ساخت ۲۰۲ مدرسه در مناطق زلزله زده امضا شده كه تابحال عملیات اجرایی ۱۶۳ مدرسه آغاز و تا مهرماه امسال هم ۵۹ مدرسه تحویل شده و مابقی مدارس هم بعد از تكمیل تحویل خواهد شد.
وی با اشاره به بدهی ۴۳ میلیارد تومانی آموزش و پرورش استان به فرهنگیان اظهار نمود: با تلاش های صورت گرفته هم اكنون این مبلغ به استان تخصیص پیدا كرده و در حساب خزانه است و مقرر است طی روزهای آتی برای پرداخت به فرهنگیان در اختیار استان قرار گیرد. با پرداخت این مبلغ تمامی بدهی های آموزش و پرورش از سال ۸۹ تابحال به فرهنگیان تسویه خواهد شد.
مدیركل آموزش و پرورش كرمانشاه با اشاره به اینكه هم اكنون هیچكدام از بازنشستگان فرهنگی هیچ طلبی از آموزش و پرورش كرمانشاه ندارند، اظهار داشت: تمامی پاداش بازنشستگان تا ۲۹ اسفند ماه سال ۹۶ پرداخت شده است. پاداش فرهنگیان بازنشسته سال ۹۷ هم در چارچوب بودجه ۹۸ پرداخت خواهد شد.
ایشان در ادامه با اشاره به دستورالعمل تعدیل نیروی معاونین سازمان امور استخدامی در خصوص عزل معاونین مدارس اظهار داشت: در استان كرمانشاه ۲۱۳۲ معاون باید عزل می شد كه با تلاش های انجام شده با استفاده از فرصت زلزله هیچ عزلی در استان كرمانشاه اتفاق نیفتاد.
مدیركل آموزش و پرورش كرمانشاه به تبدیل وضعیت مربیان حوزه پیش دبستانی و نهضت استان كرمانشاه هم اشاره نمود و اضافه كرد: با تلاش های انجام شده این مربیان از اول مهرماه سال آینده تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی اشاره ای هم به طرح رتبه بندی معلمان و تصویب آن در دولت داشت و اضافه كرد: این طرح در مجلس است و در صورت تصمیم گیری مجلس اجرا می گردد كه احتمالاً این اتفاق در اواخر امسال بیفتد. در صورت اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان، برای فرهنگیان هم همچون اعضای هیئت علمی رتبه تعریف می گردد كه بر اساس آن حقوق فرهنگیان تعیین خواهد شد.
یزدان پناه اشاره ای هم به بیمه تكمیلی فرهنگیان استان داشت و اضافه كرد: فرهنگیان استان از امروز( اول دی) می توانند از این امكانات در درمانگاه ها، بیمارستانها و آزمایشگاه های تحت قرارداد استفاده كنند.
وی سپس با اشاره به اینكه تا سال قبل استان كرمانشاه از حیث پذیرش نوآموزان مقطع پیش دبستانی رتبه ۳۱ كشور را در اختیار داشت، اضافه كرد: امسال موفق شدیم رتبه اول كشور را با افزایش ۱۰۴ درصدی ورودی های پیش دبستانی كسب نماییم.
وی در ادامه با اشاره به اینكه انبارهای اداره كل آموزش و پرورش استان كرمانشاه پر از بخاری های استاندارد است، از مردم خواست در صورت مشاهده استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد، موارد را برای جایگزینی با بخاری های استاندارد گزارش كنند.

1397/10/01
23:48:58
5.0 / 5
4406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین