بطحایی: آینده هر كشور در مدارس ایجاد می شود

بطحایی: آینده هر كشور در مدارس ایجاد می شود

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: آینده هر كشور در مدرسه ایجاد می شود و بچه هایی كه مقرر است كشور را اداره كنند در همین كلاس های درس باید تمرین زندگی كنند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی امروز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی دبیرستان باب الحوایج در نوش آباد اظهار نمود: بچه ها باید مواجهه با مسایل را در مدرسه بیاموزند، مهارت های صبوری، احترام متقابل، ایثار، فداكاری و تحمل را در مدرسه یاد بگیرند و در این مسیر، فضای فیزیكی و تجهیزات آموزشی در اولویت دوم و پس از معلم قرار دارد.

وی خاطرنشان كرد: باید بازیهای آموزشی به مدرسه از دوره ابتدایی راه پیدا كند تا بچه ها بتوانند در چارچوب بازیهای آموزشی، مهارت های زندگی را تمرین كنند و خانواده ها از پشت شیشه های دودی آموزش بچه ها در چارچوب بازی را تماشا كنند.

وزیر آموزش و پرورس تصریح كرد: ریشه های خشونت در شرایط بازی قابل احساس است. رویكرد جدید آموزش و پرورش با عنایت به اهمیت تعلیم و تربیت شهروندان جامعه باید تغییر كند و رسیدن به این هدف، نیازمند امكانات و تجهیزات مناسب می باشد.

بطحایی اضافه كرد: به نیكوكاران مدرسه ساز باید تبریك گفت چونكه همه دانش آموزانی كه در این مدرسه ها پرورش یافته اند، با انجام هر خیر و عمل نیكی، آنها را شریك می كنند و امیدواریم چراغ خیرین مدرسه ساز پرفروغ باشد و با افزایش تعداد آنها، بستر سخت افزاری تربیت جامعه هر روز بیشتر شود.

وی خاطرنشان كرد: با وجود مناسب ترین كتاب درسی و قوی ترین برنامه های آموزشی بدون مدرسه و فضای آموزشی مناسب، هیچ حركتی در راه توسعه كشور اتفاق نمی افتد.

بطحایی اظهار داشت: استان اصفهان و منطقه كاشان، از مناطق سرآمد برای مشاركت نیكوكاران مدرسه ساز است و امیدواریم در آینده نزدیك به نقطه ای برسیم كه مدارس استاندارد و شایسته مردم و فرزندان عزیزی داشته باشیم كه امید آینده انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دبیرستان باب الحوایج نوش آباد، با اعتبار 22 میلیون ریال در زمینی به مساحت 2100 متر مربع از محل درآمدهای موسسه خیریه باب الحوایج ساخته خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش جهت شركت در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 14 طرح آموزشی و ورزشی به شهرستان های كاشان و آران و بیدگل در شمال استان اصفهان سفر كرده است كه بهره برداری از مدرسه های حبیبی و بهاران در سفیدشهر، سالن ورزشی شهید اسماعیلیان در آران و بیدگل و آغاز عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی اسماعیلیان، مدارس سجادی، كوزه گر و حلاجی در آران و بیدگل و دبیرستان باب الحوائج نوش اباد از دیگر برنامه های سفر وزیر آموزش و پرورش به منطقه آران و بیدگل بود.
1397/09/30
14:08:08
5.0 / 5
4453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین